Strażacy z Piły uratowali człowieka

31 stycznia 2017 roku w godzinach popołudniowych strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 PSP w Pile wezwani zostali do 54-letniego mężczyzny zamieszkałego w Pile przy ul. Bydgoskiej, u którego doszło do zatrzymania funkcji życiowych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali w mieszkaniu leżącego na podłodze mężczyznę bez zachowanych czynności życiowych. Strażacy natychmiast dokonali oceny stanu poszkodowanego i po udrożnieniu dróg oddechowych przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej z wykorzystaniem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego oraz zestawu PSP R-1. Akcja strażaków bardzo szybko przyniosła efekt, na kilka minut przywrócone zostały czynności życiowe u poszkodowanego. W trakcie oczekiwania na pogotowie ratunkowe poszkodowany kolejny raz utracił funkcje życiowe. Strażacy kontynuowali resuscytację do przyjazdu na miejsce zdarzenia pogotowia ratunkowego. Od tej chwili akcję ratowniczą prowadzili wspólnie strażacy oraz ratownicy medyczni.

Skutecznie prowadzona akcja resuscytacyjna, łącznie przez ponad 20 minut, przyniosła pozytywny efekt, serce mężczyzny znów zaczęło bić, przywrócony został również oddech. Poszkodowany przewieziony został przez pogotowie ratunkowe do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Opracował: mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

strazacy_uratowali00

strazacy_uratowali03 strazacy_uratowali01 strazacy_uratowali02