Strzelanie Żniwne w Wysokiej

13 września br. Bracia Kurkowi z Wysokiej przeprowadzili turniej strzelecki o godność Króla Żniwnego. Ładna, słoneczna pogoda sprzyjała osiąganiu dobrych wyników.

Pierwszym fundatorem tarczy był Brat Roman Jopek. Najlepszy w strzelaniu do tej tarczy okazał się Brat Henryk Serwus z Bractwa Kurkowego w Wyrzysku przed Braćmi: Janem Jóźwiną i Witoldem Krzyżosiakiem. Fundatorką następnej tarczy była Siostra Patrycja Liebrecht, a zdobył ją Brat Jan Mrotek. Na II miejscu uplasował się Brat Waldemar Kotecki, a na III miejscu Brat Andrzej Ozimina. Fundatorem trzeciej tarczy był Brat Prezes Jan Mrotek. Po emocjonującej dogrywce tarczę zdobyła Siostra Patrycja Liebrecht wygrywając z Braćmi: Romanem Sadzakiem i Waldemarem Koteckim.

Jednak w tym dniu najbardziej trafny strzał oddał Starosta Powiatu Pilskiego, Brat Mirosław Mantaj, uzyskując tytuł Króla Żniwnego A. D. 2014. I Rycerzem został Brat Franciszek Miedziński a II Rycerzem Brat Waldemar Kotecki.

Turniej tradycyjnie zakończył się strzelaniem do Kura. Po długiej walce Kur został strącony przez wnuka Brata Seniora, Marcina Miedzińskiego, który wyprzedził Patrycję Liebrecht i Waldemara Koteckiego.

red

strzelanie_zniwne_w_wysokiej10

strzelanie_zniwne_w_wysokiej17 strzelanie_zniwne_w_wysokiej11 strzelanie_zniwne_w_wysokiej12 strzelanie_zniwne_w_wysokiej13 strzelanie_zniwne_w_wysokiej14 strzelanie_zniwne_w_wysokiej15 strzelanie_zniwne_w_wysokiej16