Świętowali strażacy z Osieka nad Notecią

W niedzielę, 29 kwietnia 2018 roku w Osieku nad Notecią odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Przed godziną 11-tą korowód prowadzony przez orkiestrę przeszedł ulicami miejscowości w stronę kościoła, gdzie odprawiona została msza święta w intencji strażaków i ich rodzin.

– To jest wyjątkowe święto ze względu na wyjątkowych ludzi, którzy w danych miejscowościach odgrywają bardzo ważną rolę. Można powiedzieć, że w każdej większej wiosce, w każdym mieście jest ochotnicza straż pożarna, ponieważ jest to organizacja bardzo potrzebna – mówił podczas nabożeństwa ks. proboszcz Adam Przyborski.

Dalsza część uroczystości obyła się przed remizą OSP w Osieku nad Notecią. Prezes jednostki Edward Gaczkowski podziękował wszystkim zebranym druhom za zaangażowanie, poświęcenie i pracę na rzecz jednostki.

Słów uznania nie szczędziła Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska, mówiąc: – Z przyjemnością uczestniczę w takich wydarzeniach, bo jest to okazja do tego, aby podziękować za to co brać strażacka robi dla mieszkańców naszej gminy. Dziękuję za to, że jesteście na każde zawołanie syreny. Dziękuję za to, że służycie dniem i nocą, tym którzy najbardziej potrzebują waszej pomocy. Nie szczędzicie sił, nie szczędzicie życia, by ratować innych. To jest wielkie szczęście dla gminy, że ma takich strażaków i wielkie szczęście dla władz, że mają na kim się oprzeć, wtedy gdy jest ciężko i kiedy jest nieszczęście.

Osieccy strażacy nie zapomnieli o druhach, którzy odeszli na wieczną wartę, oddelegowując strażaków do złożenia wiązanek kwiatów na cmentarzu. Całość zakończył wspólny poczęstunek, na który zaproszono do sali wiejskiej przy remizie OSP.

UM w Wyrzysku

mistrzostwa_kadetow14 swietowali_strazacy01

swietowali_strazacy02 swietowali_strazacy03 swietowali_strazacy04 swietowali_strazacy05 swietowali_strazacy06 swietowali_strazacy07 swietowali_strazacy08 swietowali_strazacy09 swietowali_strazacy10 swietowali_strazacy11 swietowali_strazacy12 swietowali_strazacy13 swietowali_strazacy14 swietowali_strazacy15 swietowali_strazacy16 swietowali_strazacy17 swietowali_strazacy18 swietowali_strazacy19