Tragiczny początek wakacji – dwie osoby nie żyją! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Tragiczny początek wakacji – dwie osoby nie żyją!

  W poniedziałek, 27-go czerwca o godzinie 6:18 Straż Pożarna w Pile otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 10, na odcinku między Piłą a Jeziorkami. Na 185 km drogi doszło do zderzenia trzech pojazdów, w tym samochodu ciężarowego z naczepą, samochodu dostawczego i samochodu osobowego. W wypadku uczestniczyło łącznie 5 osób. Przed przybyciem służb ratunkowych swoje pojazdy opuścili podróżujący ciężarówką i samochodem osobowym. Dwie osoby jadące samochodem dostawczym pozostawały w kabinie.

  Pierwsze działania straży pożarnej, a także zespołów ratownictwa medycznego polegały na udzieleniu pomocy poszkodowanym. Lekarz stwierdził zgon kierowcy samochodu dostawczego. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych przystąpili do wykonania dostępu do pasażera Fiata Ducato. Po kilku minutach mężczyznę wydobyto z wraku pojazdu i po zaopatrzeniu przewieziono do szpitala w Pile. Mimo szybkiej akcji strażaków oraz zespołu ratownictwa medycznego poszkodowany zmarł w szpitalu.

  Dalsze działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy przy usuwaniu wraków pojazdów z jezdni. Do przeładunku ponad 20 ton blachy przewożonej na naczepie samochodu ciężarowego sprowadzono dźwig.

  Działania trwały blisko 8 godzin, na czas akcji Policja zorganizowała objazdy. W akcji ratowniczej udział wzięło 5 zastępów straży pożarnej, w tym 21 strażaków, a także Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne, Prokurator, Pomoc Drogowa.

  kpt. Paweł Kamiński
  KP PSP w Pile

  tragiczny_poczatek_wakacji00

  tragiczny_poczatek_wakacji04 tragiczny_poczatek_wakacji01 tragiczny_poczatek_wakacji02 tragiczny_poczatek_wakacji03