Turniej rowerowy

1 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich po lekcjach  odbył się rowerowy  turniej sprawnościowy „Na kółkach po zdrowie”, zorganizowany przez panią Ewę Zych. Było to jedno z wielu wydarzeń w ramach realizacji naszego projektu „Wszystko dla zdrowia”.

Dzięki otrzymanym funduszom z Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” mogliśmy zakupić rowery oraz kaski , dzięki którym nasi uczniowie doskonalić będą swoje umiejętności. Jesteśmy pewni, że dzięki temu poprawi się też bezpieczeństwo uczniów podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.

W turnieju wzięły udział wszystkie V klasy. „Wystawiono” 8 osobowe drużyny , które rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych związanych z bezpieczeństwem i techniką poruszania się na rowerach. Pozostali uczniowie kibicując obejrzeli prezentację Pani Zych nt: konieczności korzystania z kasków i kamizelek odblaskowych.

Pierwsze miejsce zajęła klasa V a uzyskując 21 pkt, II miejsce V b z 19 punktami, a III lokatę zdobyła V c osiągając 18 pkt. Była to jak widać bardzo wyrównana rywalizacja. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy świetnie się bawili, ucząc się przy okazji!!

Cieszymy się , że przy wsparciu finansowym z programu rządowego możemy działać na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia organizując dla dzieci dodatkowe, ciekawe formy zajęć.

Dorota Gulińska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA turniej_rowerowy11 turniej_rowerowy12 turniej_rowerowy13 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *