Tydzień do inauguracji sezonu!

SONY DSC

Takiej informacji z pewnością wyczekiwali wszyscy kibice futsalu w naszym mieście. Już tylko tydzień dzieli nas od startu rozgrywek. Wszystkie drużyny są już na ostatniej prostej jeśli chodzi o aspekt  przygotowawczy oraz organizacyjny. Czy nasza drużyna będzie w stanie spełnić oczekiwania wszystkich pilan i włączyć się do walki o najwyższe cele?

Sezon 2014/2015 zbliża się wielkimi krokami. Nasza drużyna rozpoczęła właśnie ostatni tydzień przygotowań, a to oznacza tylko jedno – wielkie futsalowe emocje wracają na PWSZ! Pilanie podobnie jak przed rokiem pod wodzą trenera Karola Skiby będą w każdym meczu walczyć o jak najkorzystniejszy dla siebie rezultat. Nasz szkoleniowiec w przerwie letniej udał się na szkolenie do Białej Podlaskiej, aby pod okiem najwybitniejszych trenerów nie tylko z Polski ale również Europy doszkalać swoje umiejętności. Kadra naszego zespołu jest dużo bardziej wyrównana niż przed rokiem, daje to dużo większe pole do popisu naszemu szkoleniowcowi, a efekty ciężkiej pracy widać już teraz gołym okiem.

Można powiedzieć że KS Credo Futsal Piła swój sezon zainauguruje w tym roku drugi raz… wszyscy jeszcze doskonale pamiętamy świetny mecz w wykonaniu pilan przeciwko drużynie Herthy BSC Berlin. Nasi pokusili się o niespodziankę i wygrali z dużo wyżej notowanym rywalem w stosunku 7:6, a 1300 kibiców oklaskiwało pilan jeszcze długo po syrenie kończącej mecz. Świetne przetarcie przed naszymi kibicami, które zaowocowało walką do ostatnich sekund i ostatecznym triumfem pokazało jak wielka siła drzemie w naszym zespole i jak wielkie są możliwości naszych pojedynczych zawodników.

Mecz z drużyną KS Auto Wicherek Oborniki rozegrany zostanie podobnie jak w poprzednich rozgrywkach na hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i to właśnie tam przez cały sezon pilanie będą bronić pilskiej twierdzy.

Drużyna wraz z trenerem zapowiadają walkę o komplet punktów na otwarcie sezonu. Jeśli biorąc pod uwagę niesamowitą atmosferę którą są w stanie stworzyć nasi kibice na obiekcie hali PWSZ trzeba powiedzieć że szykują nam się emocje do ostatnich sekund. Wszyscy wierzymy że pilanie staną na wysokości zadania i nie pozwolą wywieźć z naszego trudnego terenu chociażby oczka rywalom z Obornik.

Drodzy państwo, 11 listopada godzina 18:00, hala PWSZ w Pile Inauguracja sezonu 2014/2015.

KS Credo Futsal Piła – KS Auto Wicherek Oborniki.
Walczymy o pierwsze 3 punkty!

Łukasz Stasicki