U siebie trudniej niż na wyjeździe

Drugi mecz na własnym boisku rozegrali piłkarze pilskiej Polonii. Niestety, pilanie po raz drugi zawiedli przed własną publicznością. Najpierw Polonia zremisowała po dramatycznej końcówce z Pogonią Łobżenica 3:3, a w minioną sobotę pilanie nie sprostali Unii Ujście, ulegając 1:3.

Od początku meczu bardziej aktywną i kompletną drużyną byli piłkarze z Ujścia. Unia z dużą łatwością przemieszczała się w pole bramkowe pilan. Jedna z takich akcji nieprzepisowo została zatrzymana przez pilan i przed szansą zdobycia gola z rzutu wolnego stanął Krzysztof Zublewicz. Popularny „Zubel” nie zmarnował takiej okazji i precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał pilskiego golkipera, wyprowadzając Unię na prowadzenie. Na odpowiedź pilan nie trzeba było długo czekać. Poloniści wzorowo przeprowadzili kontratak, który zdobyciem gola zakończył Paweł Pańczyszyn. W pierwszej połowie więcej bramek nie było i do szatni obie drużyny zeszły przy remisie 1:1.

W drugiej części spotkania znowu stanowczo atakowali zawodnicy Macieja Dobosza. Zdobycie kolejnych bramek dla Unii wydawało się być tylko kwestią czasu. Tak też się stało i na prowadzenie 2: 1 Unię wyprowadził Gidzewicz. Pilanie próbowali ze wszech sił odrobić straty. Aktywny na lewym skrzydle był wprowadzony do gry w drugiej połowie Marek Kulwas. Unia jednak sprawnie się broniła i miała dużo szczęścia, bo po strzale Pańczyszyna piłka trafiła w poprzeczkę. Poloniści byli tylko o kilka centymetrów od wyrównania, ale się nie udało, a w sporcie bywa tak, że niewykorzystane sytuacje mają swoje przykre konsekwencje. Na 3: 1 dla drużyny z Ujścia podwyższył Marciniak, który nieco później ujrzał drugą żółtą kartkę i Unia grała w dziesiątkę. To jednak nic nie zmieniło w obrazie gry i 3 punkty pojechały do Ujścia.

Po słabym meczu Polonia spadła na 6. miejsce w tabeli i już przygotowuje się do kolejnego meczu, w którym zagra na wyjeździe z GLKS Wysoka – aktualnie piątą drużyną grupy północnej pilskiej klasy okręgowej.

Pozostałe wyniki IV kolejki PKO – gr. północna:

Włókniarz Okonek  – Pogoń Łobżenica 1:2
Sparta Złotów – Zjednoczeni Kaczory 3:1
Stella Białośliwie – Orzeł Osiek nad Notecią 1:1
Łobzonka Wyrzysk – Orkan Śmiłowo 2:6
Polonia Jastrowie – GLKS Wysoka 0:3

Źródło: www.pilskisport.pl
Foto: Sebastian Daukszewicz

u_siebie_trudniej10

u_siebie_trudniej37 u_siebie_trudniej11 u_siebie_trudniej12 u_siebie_trudniej13 u_siebie_trudniej14 u_siebie_trudniej15 u_siebie_trudniej16 u_siebie_trudniej17 u_siebie_trudniej18 u_siebie_trudniej19 u_siebie_trudniej20 u_siebie_trudniej21 u_siebie_trudniej22 u_siebie_trudniej23 u_siebie_trudniej24 u_siebie_trudniej25 u_siebie_trudniej26 u_siebie_trudniej27 u_siebie_trudniej28 u_siebie_trudniej29 u_siebie_trudniej30 u_siebie_trudniej31 u_siebie_trudniej32 u_siebie_trudniej33 u_siebie_trudniej34 u_siebie_trudniej35 u_siebie_trudniej36