Uruchomienie żeglugi na rzece Gwdzie w Pile

Prezydent Miasta Piły oraz MZK Piła Sp. z o. o. informuje, że 31 maja 2014 r. o godz. 11.30 zostanie otwarta żegluga tramwajem wodnym na rzece Gwdzie.

Zapraszamy mieszkańców na Wyspę, gdzie nastąpi uroczyste odsłonięcie imienia
i ochrzczenie tramwaju wodnego. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z rejsu po rzece. Tego dnia wszyscy są uprawnieni do zakupu biletów ulgowych, a tramwaj będzie pływał od Wyspy do przystani nr 4 (przy moście Zygmunta Starego) i z powrotem, na obu przystaniach zabierając i wysadzając pasażerów.

Od dnia 1 czerwca rejsy będą odbywały się zgodnie z rozkładem, umieszczonym na przystaniach. Przystankiem początkowym będzie przystań nr 3 przy Wyspie. W zależności od warunków hydrologicznych (stan wody w rzece) Kapitan będzie każdego dnia podejmował decyzję o wariancie rejsu (rejsy są oznaczone kolorami: zielony, czerwony i niebieski).

Żegluga będzie wykonywana w obrębie granic administracyjnych Piły, od przystani przy Wyspie do przystani przy moście Wł. Łokietka i w drugim kierunku – do przystani przy moście Zygmunta Starego. Odcinek ten ma długość około 5 km.
Bilety na rejs będą sprzedawane na statku, zgodnie z taryfą i katalogiem ulg, obowiązującym w komunikacji miejskiej:
– bilet normalny – 2,70 zł
– bilet ulgowy – 1,35 zł
– rejs bezpłatny.

Zadanie żeglugowe wykonywane będzie statkiem dwukadłubowym, jednopokładowym,
z napędem silnikiem spalinowym benzynowym o imieniu „GORDALINA”. Nazwa została wybrana drogą konkursu, a Gordalina to stara nazwa prawego (zachodniego) ramienia Gwdy, opływającego pilską wyspę oraz byłego pilskiego kąpieliska, zlokalizowanego w okolicach obecnego Starostwa Powiatowego.

Tramwaj wodny będzie pływał od piątku do niedzieli w godz. 13 – 20, a w okresie wakacji codziennie.

zegluga_na_gwdzie

red

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *