V Pilski Bieg Przełajowy im. Jerzego Adamskiego

Pod patronatem Tętna Regionu

Wzorem lat ubiegłych Rada Osiedla Staszyce organizuje 30 sierpnia 2014 roku na Osiedlu Staszyce „V Pilski Bieg Przełajowy im. Jerzego Adamskiego” w ramach powiatowego cyklu biegów pn. „Biegaj z nami”.

Bieg odbędzie się na dystansie 10 km, start i meta w rejonie ul. Cichej. Celem Biegu jest promowanie amatorskiego biegania – jako najlepszej formy rekreacji i zdrowego stylu życia. Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa w zawodach wszystkich amatorów uprawiających bieganie. Warunki uczestnictwa i zapisy na stronach internetowych starostwa powiatowego: www.powiat.pila.pl. Przewidziano klasyfikację kobiet i mężczyzn w 3 kategoriach: generalna, powiatowa i osiedlowa.

Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidziano puchary, dla każdego uczestnika medal oraz do rozlosowania nagrody ufundowane przez sponsorów Biegu.
Bieg na Staszycach cieszy się dużym zainteresowaniem wśród biegaczy i corocznie ilość biegaczy startujących w biegu zwiększa się o ok. 25 %. W roku ubiegłym startowało 220 zawodników, ze względów organizacyjnych w tym roku maksymalna ilość zawodników wynosi 250.

Rada Osiedla Staszyce

pilski_bieg_przelajowy_im_adamskiego10

pilski_bieg_przelajowy_im_adamskiego11