Victoria Piła podpisała umowę o wynajem stadionu z MOSiR w Pile

19 grudnia została podpisana umowa najmu stadionu żużlowego przy ul. Bydgoskiej pomiędzy Gminą Piła – Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pile reprezentowanym przez Dyrektora Dariusza Kubickiego – Wynajmującym a Klubem Victoria Piła reprezentowanym przez dwóch członków Zarządu: Prezesa Tomasza Sotera i Tomasza Żentkowskiego – Najemcą. Jak wcześniej było ustalone mimo porozumienia czynsz za wynajem stadionu wzrasta do 300 tys. rocznie dla pilskiego klubu żużlowego. Przy podpisaniu obecny był prezydent Piły Piotr Głowski.

Dla nas najważniejszy jest sport w Pile. Wy państwo, jako kibice pokazaliście, że zależy wam na żużlu w Pile. Z tej strony dziękuję panu prezydentowi za spotkanie, które było krótkie, ale owocne i bardzo szybko doszliśmy do porozumienia. Od kiedy Piotr Głowski objął funkcję prezydenta Piły zawsze wspomagał żużel i tak pozostanie. Na wiosnę na tym obiekcie chcemy zgromadzić co najmniej taką publiczność, jaka była w tym roku. Naszym celem jest piąć się ku górze albo nawet awansować do pierwszej ligi, a wtedy miasto również będzie pomagać. Nie mogę zdradzić szczegółów umowy, ale będziemy starali się bardzo promować miasto w kraju i na arenie międzynarodowej. Mogę dodać, bo to nie jest tajemnica, że podczas ostatniej rozmowy z prezydentem rozmawialiśmy również o samym wyglądzie stadionu. Będziemy wspólnie remontować zniszczone ławki. Będą również montowane w pewniej ilości krzesełka – mówi Tomasz Soter, prezes Victorii Piła.

– Cieszę się, że klub Victoria ma licencję już prawie w kieszeni, że żużel w naszym mieście nadal będzie funkcjonować. Myślę, że nie tylko dla władz klubu, ale również dla kibiców jest jasne, że jednym z moich podstawowych celów związanych z promocją sportu od 2011 roku, kiedy mam wpływ na podział tych środków jest to żeby żużel wspierać. To się nie zmieniło. Myślę, że brak zrozumienia, do czego dążymy, przez chwilę spowodował kłopot w rozmowach. Był to tylko kłopot a nie zerwanie negocjacji czy innego rodzaju sytuacje, które się pojawiały. Myślę, że niepotrzebnie odbyła się debata publiczna na ten temat, bo gdyby udało się jeszcze chwilę wytrzymać, to byśmy do tych samych wniosków doszli niezależnie od spotkania z kibicami, z którymi miło było porozmawiać. Chcielibyśmy, by ta zmiana, którą przygotowujemy była też promującą awansowanych. Aby zapisy jasno określały, że w przypadku awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, promocyjne wsparcie miasta się zwiększało – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Dziś niewiadomo jaka pula pieniędzy czeka na kluby poprze promocje w nowym w roku 2015. W zeszłym roku było to 700 tys. zł. Jak zapowiedział prezydent Piły określenie tej kwoty na nowy rok będzie możliwe po zamknięciu roku budżetowego i tak jak w poprzednich latach UM wprowadzi ją w pierwszym kwartale następnego roku.

– Jak wiadomo są postępowania przetargowe i to kluby startujące będą zakładały poziom swojego zaangażowania w promocję miasta, utrzymania obiektów, które mogą wpływać na tą kwotę, którą miasto przekaże na finansowanie – dodaje Piotr Głowski.

Polski Związek Motorowy opublikował kalendarz sportu żużlowego na rok 2015. Ligę Victoria rozpocznie 6 kwietnia. Jednak pełny terminarz będzie podany w styczniu.

Ponadto w Pile odbędą się takie imprezy jak:

26 marca – Eliminacje Złotego Kasku
30 kwietnia – 1/4 Indywidualnych Mistrzostw Polski
16 czerwca – Eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski
30 sierpnia – Finał Srebrnego Kasku

(SE)

victoria_podpisala_umowe10

victoria_podpisala_umowe25 victoria_podpisala_umowe11 victoria_podpisala_umowe12 victoria_podpisala_umowe13 victoria_podpisala_umowe14 victoria_podpisala_umowe15 victoria_podpisala_umowe16 victoria_podpisala_umowe17 victoria_podpisala_umowe18 victoria_podpisala_umowe19 victoria_podpisala_umowe20 victoria_podpisala_umowe21 victoria_podpisala_umowe22 victoria_podpisala_umowe23 victoria_podpisala_umowe24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *