W Dziembówku słychać było tętent i rżenie koni

Rozwiane grzywy koni, charakterystycznie „grająca” śledziona, a przede wszystkim gracja z jaką pokonywane są przeszkody na parkurze, to wszystko niczym magnes sprowadziło w niedzielę, 17 sierpnia, na stadion w Dziembówku nie tylko fascynatów tych wspaniałych czworonogów, ale także wielu miłośników piękna i dobrej rozrywki w plenerze. A okazją do tego była XIII Wielka Gala Jeździecka w Kaczorach w skokach przez przeszkody „DZIEMBÓWKO 2014” oraz XII Memoriał im. Szymona Usowicza.

Organizatorem Wielkiej gali Jeździeckiej już po raz trzynasty byli: Urząd Gminy Kaczory, z Wójtem Brunonem Wolskim na czele, Zakłady Mięsne „FARMUTIL HS” Henryka Stokłosy oraz Klub Jeździecki „PROFiL” Jerzego Cerby, który jest pomysłodawcą owej nietuzinkowej imprezy.

Podczas tego jeździeckiego pikniku, z roku na rok cieszącego się coraz większym powodzeniem, oprócz konkursów na parkurze, można było skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji, z piątą już edycją konkursu na najciekawszy kapelusz.

Jury – złożone z olbrzymiej rzeszy publiczności – najgłośniejszymi oklaskami nagrodziło Ewelinę Owsianną z Dąbrówki koło Poznania, której tym samym przyznało laur zwyciężczyni. Drugie miejsce przypadło Magdalenie Młynarek z Dziembówka, natomiast trzecie miejsce zajęła Donata Karczewska również z Dziembówka. Trzeba przyznać, że kapelusze z roku na rok są coraz bardziej wymyślne, żeby nie powiedzieć (napisać) ekstrawaganckie, oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego określenia!

Jak zwykle Wielka Gala Jeździecka w Dziembówku była niezwykle udana. Mistrzowska obsada zawodnicza, piękne rumaki, tłumnie przybyła publiczność i łaskawa aura… czegóż chcieć więcej?!

Organizatorzy już dziś zapraszają na przyszłoroczną galę do gościnnego Dziembówka k/Piły.

Wyniki konkursów (trzy pierwsze miejsca):

Konkurs klasy „L” – towarzyski konkurs dwufazowy (z możliwością dwukrotnego startu) o Puchar Sołtysa wsi Dziembówko

1. Alicja Maślana – PKJ Beryl Mortęgi – koń Rebus
2. Łukasz Krajewski – Agro-Handel Śrem – koń Bellissima L
3. Joanna Olejniczak – WTK Hermanów – koń Siena

Konkurs klasy „P” – towarzyski konkurs zwykły o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kaczory

1. Leszek Nieużyła – KJ Profil Piła – koń Kocanka
2. Dawid Rakoczy – KJ Profil Piła – koń Dakito
3. Beata Strzałkowska – Cavallo Szczecin – koń Felisiene

Konkurs „Toyota i koń”

1. Przemysław Rozynek (kierowca)- Martin Rozynek (jeździec) – 65,58 sek.
2. Stefan Kowal (kierowca) – Paweł Dahlke (jeździec) – 66,36 sek.
3. Brunon Wolski (kierowca) – Łukasz Krajewski (jeździec) – 71,75 sek.

Konkurs klasy „N” – konkurs o wzrastającym stopniu trudności z „Jokerem” o Puchar Prezesa Farmutil HS – Henryka Stokłosy

1. Beata Strzałkowska – Cavallo Szczecin – koń Larron
2. Dawid Rakoczy – KJ Profil Piła – koń Amarillus
3. Mieszko Dąbrowski – BM Kobylin – koń Efron

Konkurs klasy „C” – Grand Prix Kaczor o Puchar Przechodni Wójta Gminy Kaczory, XI Memoriał im. Szymona Usowicza – konkurs dokładności z jedną rozgrywką

1. Wojciech Dahlke – BKS Kłos Budzyń – koń Bolshoi
2.  Dawid Rakoczy – KJ Profil Piła – koń Baton
3. Martin Rozynek – KJ Profil Piła – koń Beagle W/V

M.M.
Fot. Sebastian Daukszewicz

w_dziembowku_slychac_bylo_tetent10w_dziembowku_slychac_bylo_tetent50 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent11 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent12 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent13 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent14 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent15 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent16 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent17 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent18 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent19 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent20 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent21 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent22 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent23 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent24 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent25 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent26 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent27 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent28 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent29 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent30 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent31 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent32 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent33 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent34 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent35 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent36 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent37 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent38 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent39 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent40 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent41 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent42 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent43 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent44 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent45 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent46 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent47 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent48 w_dziembowku_slychac_bylo_tetent49