W niedzielę Piła zaroi się od kolarzy

W_niedziele_Pila_zaroi_sie

Już w niedzielę, 14 września, rozpoczną się najważniejsze dla pilskich sympatyków kolarstwa zawody, jakimi będą VIII Otwarte Mistrzostwa PIŁY w kolarstwie szosowym. Ulicami Osiedla Górnego będą ścigać się kolarze Mastersi i amatorzy z całej Polski… i nie tylko.

W godzinach rannych odbędzie się jazda indywidualna na czas, a po południu wyścigi ze startu wspólnego. W tym roku zawody będą bardziej widowiskowe dla kibiców, ponieważ  część wyścigów odbędzie się tylko na ul. Mickiewicza pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i Wyspiańskiego.

W ramach Mistrzostw Piły odbędą: wyścig VIP, wyścigi dla najmłodszych, młodzieży szkolnej (szkół podstawowych i gimnazjalnych), wyścig Hobby dla młodzieży starszej i sympatyków tej dyscypliny sportu, oraz wyścig AMATOR i wyścig główny o tytuł i koszulkę Mistrza Piły.

W dwóch ostatnich wyścigach wystartuje cała czołówka kolarzy Masters walcząc także o punkty z Pucharze Polski. Swój udział zapowiedzieli już obrońcy tytułów Mistrza Piły z lat ubiegłych, oraz duża i silna grupa kolarzy z Poznania. Każdy z uczestników zawodów uhonorowany będzie medalem uczestnictwa, a na zwycięzców wyścigów w kategoriach dzieci i młodzieży czekają cenne nagrody m.in. sprzęt multimedialny i sprzęt sportowy.

Mamy nadzieję, że po sukcesach Rafała Majki i Michała Kwiatkowskiego wzrosło zainteresowanie tą dyscypliną sportu, a w związku z tym zarówno frekwencja zawodnicza jak i kibiców będzie jeszcze większa niż w zeszłym roku. Dla kibiców organizatorzy przygotowali loterię z wartościowymi nagrodami, którą przeprowadzą wolontariusze z Towarzystwa Pomocy Chorym z Piły.

Organizatorzy oprócz zawodników serdecznie zapraszają oczywiście kibiców, będą emocje związane z wyścigiem, ale również podczas loterii.

Leszek Sadowski
Dyrektor Wyścigu