Walka o lidera rozpoczęła się na dobre

Walka_o_lidera_rozpoczeta

KS Credo Futsal Piła rozpoczęło prawdziwą walkę o fotel lidera. Rozgrywki wkraczają w bardzo ważną dla pilan fazę, a najbliższe trzy kolejki, które zostaną rozegrane przed własną publicznością, będą kluczowe w rozstawieniu drużyn przed rundą rewanżową. Zdecydowanym faworytem rozgrywek wydaje się być Zielona Góra, jednak pilanie również nie ukrywają swoich aspiracji do gry w pierwszej lidze.

Podopieczni Karola Skiby przed rokiem musieli uznać wyższość dużo bardziej doświadczonej drużyny z Obornik i plany o pierwszej lidze odłożyć na kolejny sezon. Jeśli pilanie nie chcą powtórzyć tego scenariusza, muszą zaprezentować się z jak najlepszej strony w najbliższych trzech ligowych kolejkach, które mogą okazać się kluczowe.

W najbliższą niedzielę do Piły przyjedzie dobrze nam znany Mundial z Żar. Pilanie w czterech dotychczasowych pojedynkach, jeszcze nigdy nie przegrali z wspomnianym zespołem z lubuskiego. Jest to dobry prognostyk przez tym starciem, które zapowiadane jest jako hit VI kolejki w II lidze.

Jak twierdzi prezes klubu Patryk Suracki, prawdziwe granie dopiero przed nami. – Jeśli zamierzamy na poważnie myśleć o tym, aby powalczyć w tym sezonie o bezpośredni awans do pierwszej ligi, musimy bezwzględnie szukać zwycięstw na własnym parkiecie. Można pół żartem, pół serio powiedzieć, że dotychczasowe kolejki były tylko rozgrzewką przed tym co czeka pilskich kibiców już wkrótce. Do Piły zawitają bowiem kolejno, Mundial Żary oraz Zielona Góra. Ci, którzy interesują się rozgrywkami chyba doskonale wiedzą jakie emocje towarzyszą zawsze w pojedynkach z wspomnianymi rywalami.

Pilanie, aktualnie liderują rozgrywkom, mając jednak na swoim koncie dwa spotkania rozegrane więcej. Najprawdopodobniej, po rozegraniu przełożonych meczów zarówno przez Mundial jak i Zieloną Górę, wspomniane zespoły wyprzedzą pilskie Credo. Nasza drużyna bowiem, dwukrotnie remisując na wyjazdach straciła w tym roku już cztery punkty, które odrobić można wyłącznie w bezpośrednich starciach.

Zdaniem Surackiego, porażka w którymkolwiek z meczów najprawdopodobniej przekreśli szanse Credo Futsal na bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Wygrane natomiast, pozwolą zachować realne szanse i najprawdopodobniej walkę do samego końca.

Pilska drużyna występuje na boiskach II ligi już trzeci sezon. Sternicy klubu przed rozpoczęciem rozgrywek nie ukrywali swoich aspiracji w walce o awans, jednak podkreślali również, że ich zdaniem nie są głównym faworytem rozgrywek. Już w najbliższy weekend do Piły zawita trzecia drużyna poprzedniego sezonu, mowa oczywiście o Mundialu Żary. Dwa tygodnie później, ponownie w Pile dojdzie do najciekawiej zapowiadającego się starcia w całej pierwszej rundzie – KS Credo Futsal Piła podejmie u siebie AZS Mosir Zieloną Górę. Wspomniany mecz zaprezentuje siłę dwóch głównych kandydatów w walce o pierwszą ligę!

– Jestem przekonany, że o Zielonej Górze nasz trener oraz cała drużyna będą myśleć już w poniedziałek, czyli dzień po meczu z Żarami. Teraz, jednak skupiamy się wyłącznie na najbliższej kolejce. Wygrajmy ten mecz i zróbmy duży krok w walce o utrzymanie lidera. Zaraz po nowym roku, wierzę że w komplecie wypełniona hala Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile przeżyje mecz, jakiego już dawno w Pile nie widzieliśmy. Mecz, który da nam emocje do ostatnich sekund i przyniesie upragniony triumf nad Zieloną Górą. – dodał Suracki.

Wszystkich kibiców futsalu w naszym mieście już teraz zapraszamy na niedzielny mecz z Mundialem Żary. Zainteresowanie tym pojedynkiem jest naprawdę duże, dlatego prosimy o wcześniejsze przybycie na halę, aby zapewnić sobie dogodne miejsce siedzące. Faworytem w tym spotkaniu wydają się być pilanie, zwłaszcza że ich atutem będzie zawsze liczna pilska publiczność oraz własne ściany.

Emocje w tym sezonie dopiero zaczynają się na dobre, oby dobra passa pilan trwała jak najdłużej!

Łukasz Stasicki
rzecznik prasowy KS Credo Futsal Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *