Widać z daleka, czyli kolejny remont

Setki słuchaczy, ponad dwustu pracowników i funkcjonariuszy Szkoły Policji w Pile mają możliwość obserwować, jak zmienia się wnętrze budynku Szkoły. Każdy z przebywających tu, zapewne zwrócił już uwagę na prace remontowe klatki głównej Szkoły, do której wejście znajduje się od strony placu Staszica.

W ostatnim czasie miejsce to przeszło przemianę, która spowodowana była koniecznością dostosowania go do istniejących standardów oraz podniesienia bezpieczeństwa pożarowego i funkcjonalności budynku. Wyremontowana klatka schodowa posiada obecnie granitowe okładziny posadzki i ścian, a na słupach podtrzymujących konstrukcję powstały tynkowane elementy dekoracyjne. Zamontowano także nowe balustrady, tafle ze szkła bezpiecznego i logo Szkoły oraz podchwyty ze stali nierdzewnej. Miejsce to, dzięki zastosowaniu nowoczesnej elektroniki, jest pięknie oświetlone, nie tylko standardowym oświetleniem podstawowym, ale także ewakuacyjnym, awaryjnym i dekoracyjnym, które robi wrażenie zwłaszcza wieczorem (np. kolorowe światła na slupach, podkreślające ich ciekawą fakturę). Zastosowane źródła światła posiadają systemy ograniczające zużycie energii elektrycznej.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego zamontowano system nadciśnieniowego bezdymnego utrzymania dróg ewakuacyjnych i ratunkowych oraz system SAP (sygnalizacji automatycznej pożaru). Wstawiono również przegrody odporności ogniowej do windy, biblioteki i pokoi znajdujących się na kompaniach przy wyremontowanej klatce schodowej.

Przestrzeń klatki uzupełniają elementy dekoracyjne, są to m.in. wzory na granitowej posadzce, nowa dekoracja holu, gdzie często wykonywane są pamiątkowe zdjęcia. Cały projekt powstał przy konsultacji z dekoratorem wnętrz.

Przy wejściu głównym zamontowano barierki obrotowe i rozpoczęto przygotowania do wprowadzenia systemu kontroli dostępu i ewidencji. Po wejściu do budynku, na parterze usytuowano miejsce przypominające recepcję, która będzie wykorzystywana jako punkt informacyjny w trakcie procedury doboru do służby w Policji.

Remont głównej klatki schodowej jest drugim, który przeprowadzono w ostatnim czasie, zaraz po wyremontowaniu bocznej klatki Szkoły.

Anna Fons

widac_z_daleka_czyli_kolejny_remont10

widac_z_daleka_czyli_kolejny_remont22 widac_z_daleka_czyli_kolejny_remont11 widac_z_daleka_czyli_kolejny_remont12 widac_z_daleka_czyli_kolejny_remont13 widac_z_daleka_czyli_kolejny_remont14 widac_z_daleka_czyli_kolejny_remont15 widac_z_daleka_czyli_kolejny_remont16 widac_z_daleka_czyli_kolejny_remont17 widac_z_daleka_czyli_kolejny_remont18 widac_z_daleka_czyli_kolejny_remont19 widac_z_daleka_czyli_kolejny_remont20 widac_z_daleka_czyli_kolejny_remont21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *