Wypadek drogowy na K-11

13 czerwca o godz.14:56 dyżurny SK w KP PSP Chodzież otrzymał informację o wypadku drogowym na trasie K-11 w kierunku z Chodzieży na Podanin. Na miejscu zdarzenia okazało się, że auto osobowe marki BMW uderzyło w betonowy słup energetyczny, który pod wpływem uderzenia przełamał się w połowie. Poszkodowana została jedna osoba, która pozostawała w pojeździe.  

wypadek_drogowy_na_k11

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanej kobiety uwięzionej w aucie, a następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przy pomocy urządzenia pomiarowego Hot-Stick strażacy stwierdzili obecność prądu w nisko wiszących przewodach nad chodnikiem. Natychmiast nakazano wyłączenie prądu w linii energetycznej.

Ranna osoba została zabrana przez przybyły na miejsce wypadku Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Chodzieży. W działach brały udział 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w sile 8 strażaków, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego i Pogotowie Energetyczne.

Tekst i zdjęcia: asp.  sztab. Paweł Felski