Wypoczywam… tylko w lesie

19 sierpnia została otwarta nowa ścieżka pieszo-rowerowa znajdująca się na terenie Nadleśnictwa Podanin. Inwestycja pn. „Przebudowa ścieżki pieszo – rowerowej Studźce – Margonin” współfinansowana była przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającego inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

W ramach tego projektu powstała na terenie leśnym utwardzona ścieżka o długości ponad 2 km i szerokości 1,6 m łącząca Studźce z Margoninem. W połowie długości ścieżki znajduje się leśna wiata przystankowa z niezbędną infrastrukturą wraz z tablicami edukacyjnymi o zwierzętach i roślinach występujących w okolicznych lasach oraz rybach żyjących w pobliskich jeziorach i rzece Noteć. Przy tworzeniu ścieżki nadleśnictwo współpracowało ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb”

Otwarcie nowej trasy odbyło się pod hasłem „Wypoczywam… tylko w lesie”. Zaproszeni goście, ubrani w okolicznościowe T-shirty, wspólnie z leśnikami sprawdzili możliwości korzystania ze ścieżki, spacerując po niej z kijkami.

Tekst i foto: Magdalena Szrama
Nadleśnictwo Podanin

wypoczywam_tylko_w_lesie10wypoczywam_tylko_w_lesie11