Wysoko na Mistrzostwach

18 czerwca w podpoznańskim Bolechowie odbyły się XXV Mistrzostwa Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 74 zawodników z  najlepszych drużyn województwa wielkopolskiego oraz reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP z Poznania. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska z Komendy Wojewódzkiej PSP z Poznania pod kierownictwem naczelnika Ośrodka Szkolenia KW PSP w Poznaniu – mł. bryg. Tomasza Wiśniewskiego, który pełnił funkcję sędziego głównego zawodów.

Mistrzostwa odbyły się na nowym kompleksie sportowym, który został wybudowany tuż obok Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 8 Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu.

W Mistrzostwach po raz pierwszy wyraźnie zaznaczony został akcent chodzieski, a mianowicie startujący indywidualnie st. kpt. Leszek Naranowicz (Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży) zdobył bardzo wysokie 6 miejsce w Wielkopolsce w konkurencji wspinanie na 3 piętro wspinalni z czasem 16,38 sek. Jest to najlepszy rezultat w tym roku, a swoją dobrą formę potwierdził następną „szesnastką” (16,97 sek.) w dodatkowych biegach o puchar Starosty Poznańskiego, w których startowało 8 najszybszych strażaków z wielkopolski. W pożarniczym torze przeszkód 100 m st. kpt. Leszek Naranowicz przebiegł w 19,10 sek. co dało mu łączny czas w dwuboju: 35,48 sek.

Mistrzowską drużyną zostali strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu, na drugim miejscu uplasowali się strażacy z Leszna, a na trzecim z Kalisza.

W konkurencji „drabina hakowa” zwyciężył Tomasz Musiał z KM PSP w Lesznie uzyskując czas 15,7 s., miejsce drugie zajął Krzysztof Gajewski z KP PSP Pile, z czasem 15,71 s., na trzecim miejscu uplasował się Szymon Woźniak z KM PSP w Kaliszu, którego czas wyniósł 15,77 s.

W konkurencji „100m – tor przeszkód” zwyciężył Krzysztof Majcher z KM PSP w Poznaniu uzyskując czas 17,35 s. Miejsce drugie zajął Maciej Dajczak z KP PSP Pleszewa z czasem 17,38 s., na miejscu trzecim uplasował się Bartosz  Mazurek z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim, którego czas wyniósł 17,695 s.

W dwuboju pożarniczym kolejno pierwsze miejsca zajmowali: Rafał Przybyła KM PSP w Poznaniu, Tomasz Musiał z KM PSP w Lesznie oraz Krzysztof Majcher z KM PSP w Poznaniu.

Zawodom przyglądał się m.in. Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Wojciech Mendelak, Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz wszyscy komendanci miejscy i powiatowi województwa wielkopolskiego, w tym Komendant Powiatowy PSP w Chodzieży bryg. Przemysław Skonieczny.

Tekst: mł. asp. Krzysztof Zawistowski (KP PSP w Chodzieży)
Zdjęcia: mł. bryg. Sławomir Brandt (KW PSP w Poznaniu)

wysoko_na_mistrzostwach_01

wysoko_na_mistrzostwach_02

wysoko_na_mistrzostwach_03

wysoko_na_mistrzostwach_04

wysoko_na_mistrzostwach_05

wysoko_na_mistrzostwach_06

wysoko_na_mistrzostwach_07