Wystawa ASP Łódź w Pile

Zapraszamy do obejrzenia w BWA i UP w Pile (ul. Okrzei 9/2) Wystawy prac pedagogów Katedry Kształcenia Ogólnoplastycznego, Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi, a zatytułowanej JEDNOŚĆ / JEDNOSTKA – PROGRES. Tą niezwykłą ekspozycję można podziwiać od 6 do 28 czerwca. Wernisaż wystawy będzie miał miejsce w piątek, 6 czerwca, a rozpocznie się o godz. 19.00.

wystawa_prac_pedagogow_pila_1

Kilka słów o Katedrze. Katedra składa się z sześciu Pracowni Malarstwa i Rysunku, trzech Pracowni Rzeźby, dwóch Pracowni Kompozycji oraz Pracowni Percepcji Działań Twórczych i Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej. Skupia artystów budujących swoje wypowiedzi za pomocą różnych mediów i technik. Założeniem jest prezentacja różnorodnych postaw artystycznych oraz aktualnej twórczości, bieżących dokonań profesorów i asystentów prowadzących pracownie dydaktyczne.

Tytuł wystawy „JEDNOŚĆ / JEDNOSTKA – PROGRES”, zwraca uwagę na indywidualny charakter działalności artystów zebranych w zorganizowany, współpracujący zespół. Konfrontuje zależności i korespondencje między poszczególnymi dziełami plastycznymi i postawami
twórczymi samodzielnych artystów związanych z łódzką uczelnią.

INDEKS ARTYSTÓW

Małgorzata Borek / Andrzej Chętko
Jarosław Chrabąszcz / Piotr Ciesielski
Marek Czajkowski / Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder
Przemysław Druszcz / Zbigniew Dudek
Marek Guz / Henryk Hoffman
Magdalena Kacperska / Tomasz Kowalczyk
Wojciech Leder / Jarosław Lewera
Jakub Łączny / Bogumił Łukaszewski
Tomasz Matuszak / Zbigniew Nowicki
Michał Rybiński / Andrzej Sadowski
Agnieszka Wasiak / Jan Wasiński
Jarosław Zduniewski / Zdzisław Zabłocki

ZAPRASZAMY!

wystawa_prac_pedagogow_pila_2

wystawa_prac_pedagogow_pila_3

wystawa_prac_pedagogow_pila_4