Zapowiada się rekord frekwencji na 24. Półmaratonie PHILIPS Piła

Na listach startowych Międzynarodowego Półmaratonu PHILIPS Piła, który odbędzie się 7 września 2014 znajduje się prawie 2600 zawodników. Jeżeli dotychczasowe tempo zapisów się utrzyma, tegoroczna edycja tego biegu pod względem frekwencji będzie rekordowa. Na wysokie zainteresowanie biegaczy startem w Pile wpływa bogata, ponad dwudziestoletnia historia tej imprezy, profil trasy sprzyjający szybkiemu bieganiu oraz termin zawodów – na 3 tygodnie przed 36. Maratonem Warszawskim oraz 41. Berlin Marathon. W Pile spodziewani są również czołowi polscy zawodnicy, którzy powalczą o tytuł Mistrza Polski w Półmaratonie.

Zgłoszenia do startu w 24. Półmaratonie PHILIPS Piła potrwają jeszcze ponad miesiąc. Na uwagę zwraca jednak fakt, że aktualnie na liście startowej znajduje się prawie 2 600 zawodników z kraju i z zagranicy tj. o około 500 biegaczy więcej, niż przed rokiem o tej samej porze. Wśród zapisanych obecnie dominują mieszkańcy Poznania, Piły, Bydgoszczy i Warszawy. Kobiety stanowią jedną czwartą dotychczas zarejestrowanych uczestników.

Dużym atutem pilskiej imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Biegów Ulicznych jest płaska trasa pozwalająca osiągać dobre wyniki. Dlatego wielu biegaczy przyjeżdża do Piły, aby poprawić swoje rekordy życiowe na dystansie 21,097 km. Trasa Półmaratonu PHILIPS Piła posiada atest IAAF/AIMS oraz PZLA.

Ponadto impreza od wielu lat należy do rodziny biegów AIMS, która skupia 350 największych biegów ulicznych z prawie 100 krajów.  O uznaniu, jakim  Piła Półmaraton cieszy się w AIMS świadczy również zeszłoroczna nominacja Henryka Paskala, prezesa PSB i dyrektora imprezy na funkcję Ambasadora AIMS.

– Cieszymy się z dużego zainteresowania biegaczy naszą imprez i serdecznie zapraszamy do Piły również tych, którzy jeszcze zwlekają ze zgłoszeniem. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby tegoroczną edycję, podobnie jak poprzednie, cechowała wzorowa organizacja i świetne warunki do szybkiego biegania. Start w pilskim biegu to doskonały sprawdzian i przetarcie przed maratonami w Warszawie i w Berlinie. Półmaraton na trzy tygodnie przed biegiem na dystansie 42,195 jest idealnym sposobem weryfikacji formy. Dzięki temu łatwiej określić cele na maraton oraz dobrać najlepszą strategię biegu do aktualnej dyspozycji – powiedział Henryk Paskal, Dyrektor Półmaratonu w Pile.

Bieg posiada m.in. rangę Mistrzostw Polski Mężczyzn i Kobiet oraz Mistrzostw Wojska Polskiego w Półmaratonie.  Aktualnym mistrzem kraju w na dystansie półmaratonu jest Marcin Błaziński, który przed rokiem w Pile pokonał 21,097km w czasie 01:05:04.

Półmaraton PHILIPS Piła wyróżnia się spośród innych imprez biegowych w kraju również medalami wręczanymi zawodnikom, którzy docierają do mety. Od 2006 roku zawierają one podobizny polskich biegaczy, którzy wpłynęli na rozwój biegania. W ten sposób organizatorzy półmaratonu przypominają sylwetki i kariery znanych polskich biegaczy długodystansowych. W tegorocznym półmaratonie Na medalu tegorocznej edycji Półmaratonu Philips’a znajdzie się sylwetka kolejnego maratończyka, a będzie nim Zbigniew PIERZYNKA, mistrz Polski w maratonie w 1979 i 1980 roku.

Więcej informacji na temat imprezy: http://www.pila.halfmarathon.pl/

Marcin Dulnik
Agencja In Fact PR

zapowiada_sie_rekord_frekwencji_na_polmaratonie10

zapowiada_sie_rekord_frekwencji_na_polmaratonie12

zapowiada_sie_rekord_frekwencji_na_polmaratonie11