Zatrzymaj się i żyj!

23 maja br. w na przejeździe kolejowo-drogowym w Pile na ulicy Motylewskiej odbyła się symulacja wypadku. Działania te odbyły się w ramach X edycji kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj !”.

Kilka minut po godzinie 10:00 w samochód osobowy stojący na przejeździe uderzyła drezyna kolejowa. Na miejsce zdarzenia wezwano służby ratunkowe. Przybyłe zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej nr 1 w Pile po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpiły do wykonywaniu dostępu do dwóch osób znajdujących się we wraku pojazdu. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych usunięto drzwi i dach. Poszkodowani po wydobyciu z samochodu zostali przekazani służbom medycznym.

Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa oraz zmniejszenie liczby wypadków na przejazdach kolejowo – drogowych poprzez edukację kierowców i pieszych.

Tekst: mł. kpt. Paweł Kamiński
Zdjęcia: mł. kpt. Paweł Kamiński & sekc. Mateusz Kentzer

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=”thumbnails” theme_id=”1″ gallery_id=”4″ sort_by=”order” order_by=”asc” show_search_box=”0″ search_box_width=”180″ image_column_number=”5″ images_per_page=”30″ image_title=”none” image_enable_page=”1″ thumb_width=”180″ thumb_height=”90″ popup_fullscreen=”0″ popup_autoplay=”0″ popup_width=”800″ popup_height=”500″ popup_effect=”fade” popup_interval=”5″ popup_enable_filmstrip=”1″ popup_filmstrip_height=”70″ popup_enable_ctrl_btn=”1″ popup_enable_fullscreen=”1″ popup_enable_info=”1″ popup_enable_comment=”1″ popup_enable_facebook=”1″ popup_enable_twitter=”1″ popup_enable_google=”1″ popup_enable_pinterest=”0″ popup_enable_tumblr=”0″ watermark_type=”none” watermark_link=”http://web-dorado.com”]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *