Zdrowa Rodzinka

„Zdrowa Rodzinka” – pod takim hasłem odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich Turniej Rodzinny dla uczniów klas III i ich rodziców. Impreza zorganizowana została w ramach rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.

Głównym jej celem było propagowanie zdrowego trybu życia oraz wspaniała zabawa integrująca społeczność szkolną. Dzieci wspierane przez mamy, ojców oraz starsze rodzeństwo brały udział w konkurencjach sportowych oraz wykonywały zadania tematycznie związane z rodziną. Między innymi rysowały portret „Zdrowej Rodzinki”, układały na jej temat rymowanki lub krótkie wierszyki, przedstawiały w jaki sposób lubią najbardziej spędzać czas w gronie rodzinnym. Rywalizujące ze sobą grupy umownie przybrały postać owoców. Był więc zespół bananów, jabłuszek i winogron. Wszyscy bawiący się na turnieju czuli się zwycięzcami.

Finałem imprezy była improwizowana bajka o królu, królowej, woźnicy i konikach, którą przedstawili dla dzieci rodzice pod kierunkiem pani Iwony Wójcik.
Po zakończeniu turnieju czekał na jego uczestników oraz zgromadzonych na widowni gości „zdrowy poczęstunek”. Na stołach pojawiły się owoce różnego rodzaju, soki oraz słodkie „co nie co”.

Wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli, rozchodząc się do domów wyrażali swoje zadowolenie i chęć uczestnictwa w tego rodzaju imprezach ukazujących nie tylko edukacyjne, ale także bardziej przyjazne i zabawne oblicze szkoły.

M. Perkowska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *