Złodziej rowerów w rękach Policji

Zlodziej_rowerow_w_rekach_Policji
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej zatrzymali wczoraj 21 – letniego mieszkańca Piły, podejrzanego o kradzież trzech rowerów. Wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę 2000 zł. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili zajmujący się sprawą funkcjonariusze, do kradzieży doszło w czerwcu bieżącego roku przed jednym z marketów przy ulicy 500-lecia Piły. Nieznany sprawca dokonał kradzieży pozostawionego na parkingu roweru. Właściciel jednośladu wycenił straty na kwotę 1200 zł.

Analizując zebrane w sprawie materiały funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ustalili, że kradzieży dokonał 21 – letni mieszkaniec Piły. Wczoraj pilscy kryminalni zatrzymali amatora cudzej własności podczas spaceru przy ulicy Witosa w Pile.

Jak się okazało zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze kolejne dwa rowery. Jeden ukradł pod koniec czerwca bieżącego roku, a kolejny wczoraj krótko przed zatrzymaniem przez kryminalnych. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Straty skradzionych rowerów oszacowano na kwotę około 2 tysięcy złotych. Pilscy policjanci odzyskali część utraconego mienia.

Zatrzymany to 21 – letni mieszkaniec Piły. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab. Żaneta Kowalska – KPP Piła