REAKCJA, listopad 2020 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  REAKCJA, listopad 2020

  Listopadowy odcinek Waszego Speakers’ Corner – a innymi słowy miejsca, gdzie możecie śmiało wyrażać swoje uwagi na przeróżne tematy – będzie poświęcony kwestii niezwykle pozytywnej. Tym razem nie będzie skarg na brak estetyki, tumiwisizm decydentów, etc.

  Będzie pochwała tego, że po wieloletniej batalii władzom miasta Piły udało się unicestwić największe straszydło urbanistyczne (czyt. ruiny), znajdujące się w centrum Grodu Staszica.

  Pamiętacie Drodzy Czytelnicy, ileż to razy publikowaliśmy w REAKCJI listy mieszkańców bloków sąsiadujących z ruinami byłego DH STOKŁOSA? Mieszkańcy narzekali, że podczas porywistego wiatru luźne blachy falowały, wydając złowieszcze dźwięki, niczym w horrorze, a w owych ruinach wyznaczała sobie rendez vous „młodzież i różne typki spod ciemnej gwiazdy. Natomiast przyjezdni, szczególnie obcokrajowcy robili sobie nawet selfie z tym „zabytkiem”. Miasto robiło co mogło, a mogło niewiele bez zgody właściciela, aby owo straszydło przestało istnieć. No i determinacja władz municypalnych opłaciła się! Po ruinach nie ma już ani śladu! No, może nie do końca, bowiem pozostały gruzy, które niedługo także znikną.

  Dziękujemy w imieniu nie tylko sąsiadów owej „budowli”, ale wszystkich mieszkańców pięknego grodu nad Gwdą, za upór, samozaparcie i konsekwencję w działaniu!

  Jeżeli gnębią Cię jakiekolwiek problemy, masz niejasności czy kłopoty, a także gdy pragniesz coś pochwalić – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

  Pisz na adres redakcji: Tętno Regionu, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem „REAKCJA”.

  Marek Mostowski

  reakcja_listopad_20201_01

  reakcja_listopad_20201_02