Gabriela Ponikowska nadal w barwach Enea PTPS Piła! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Gabriela Ponikowska nadal w barwach Enea PTPS Piła!

27-letnia środkowa przedłużyła kontrakt z pilskim klubem na kolejny sezon. Gabriela Ponikowska dołączyła do zespołu Enei PTPS-u Piła w sezonie 2019/2020 i w jego barwach rozegrała dotąd 17 meczów i zajęła z nim 8 miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet.

Środkowa rozpoczęła swoją karierę w Wiśle Kraków. W Bielsku-Białej zadebiutowała zaś na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej. Grała też w takich klubach jak Politechnika Śląska Gliwice,  PLKS Pszczyna, KS Jastrzębie Borynia, Silesia Volley Mysłowice i Proxima Kraków. Następnie  dołączyła do pierwszoligowego klubu Radomki Radom, z którym w poprzednim sezonie powróciła do LSK.

- Zdecydowałam się na kolejny sezon w tym zespole między innymi dlatego, że nie lubię ciągłych zmian – mówi środkowa. – Poprzedni sezon był zdecydowanie za krótki, czułam niedosyt sportowy zwłaszcza, że udało się  nam wejść do fazy play off. Poza tym mój pies to rodowita pilanka (przygarnięta z pilskiego schroniska Miluszków) dlatego dodatkowo z myślą o niej przedłużyłam kontrakt – śmieje się Ponikowska.

Biuro prasowe PTPS Piła
Foto: Sebastian Daukszewicz

gabriela_ponikowska_nadal1_01

gabriela_ponikowska_nadal1_02