Kibole Lecha Poznań zachęcają do zbiórki „Wiara Powstańcom” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Kibole Lecha Poznań zachęcają do zbiórki „Wiara Powstańcom”

  Przed nami kolejna już zbiórka na renowację mogił Powstańców Wielkopolskich. Od lat okazują nam Państwo zaufanie i hojnie wspierają naszą inicjatywę. W ubiegłym roku udało się w Pile przekroczyć 5 tysięcy złotych, co stanowi rekord dotychczasowych naszych zbiórek. W całej Wielkopolsce zebraliśmy prawie pół miliona złotych. Wiadomo, że nie o rekordy tutaj chodzi lecz o pamięć naszych Bohaterów.

  Przez te lata z pieniędzy zebranych w naszym regionie udało nam się sfinansować tablicę w Margoninie, gdzie wymieniono 111 bohaterów Powstania. Dofinansowano renowację Pomnika Powstańczego w Rosku. Na złotowskim cmentarzu ze środków zebranych podczas zbiórki ufundowano tablicę. W Trzciance oraz Wieleniu środki z kwesty pozwoliły odnowić miejsca spoczynku weteranów Powstania.

  Jako kibole Lecha Poznań naszych działań w upamiętnienie Powstańców Wielkopolskich nie kończymy tylko  na zbiórce. W 100 rocznicę przez Piłę przeszedł Marsz Pamięci Powstania Wielkopolskiego, liczący prawie tysiąc mieszkańców. Na murze więzienia, w którym przetrzymywani byli powstańcy powstało graffiti patriotyczne. W tym roku w tym miejscu chcemy odsłonić specjalną tabliczkę informacyjną.

  27 grudnia jak i 1 listopada dziesiątki kiboli Kolejorza wyruszą w trasę po okolicy i zapalą światełka pamięci. W samej Pile udało nam się ustalić nazwiska kilkudziesięciu weteranów powstania, którzy spoczęli na naszej ziemi. W tym roku wpłynął wniosek rodziny, która prosi o pomoc w odnowieniu takiego grobu. Jak widać w naszym regionie wiele udało się już zrobić, ale wiele jeszcze przed nami. Dlatego apelujemy do Państwa o wsparcie kolejnej już kwesty czy to na cmentarzu w Pile, czy to w całej Wielkopolsce. Oddajmy poprzez wrzucenie kilku złotych do puszki hołd tym, którzy w godzinie próby wykazali się hartem ducha i ruszyli w bój za Polskę.

  Zbiórkę rozpoczynamy już w czwartek, 31 października w godzinach popołudniowych. W piątek, sobotę oraz niedzielę będziemy kwestować od rana do wieczora. Kibice będą widoczni przy dwóch głównych wejściach na Cmentarz Komunalny w Pile. Z góry serdecznie dziękujemy za każdą kwotę.

  Damian Jagła
  Kibice Lecha Poznań

  kibole_lecha1_01

  kibole_lecha1_06 kibole_lecha1_02 kibole_lecha1_03 kibole_lecha1_04 kibole_lecha1_05