Komentarz Prezydenta Piotra Głowskiego ws. zakażeń na terenie Piły | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Komentarz Prezydenta Piotra Głowskiego ws. zakażeń na terenie Piły

Zarząd Powiatu Pilskiego zgodnie z ostatnią wiedzą, którą obecnie posiadamy, nie podjął w ostatnich tygodniach działań prewencyjnych w postaci badań na obecność koronawirusa u personelu medycznego w Pile. Badane jest czy nie zostały wyczerpane znamiona artykułu 165 Kodeksu Karnego, ponieważ wydarzenia, które miały miejsce w Szpitalu Specjalistycznym w Pile mogły stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców. Zgodnie z paragrafem pierwszym ww. artykułu, ten kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób powodujących zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej, podlega karze i wymiar może sięgnąć od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Wydarzenia ostatnich dni wywarły ogromny wpływ na pilanach, szczególnie osobach pracujących w Szpitalu Specjalistycznym w Pile i ich rodzinach. Zarówno izolacja personelu na szpitalnych oddziałach, jak i kwarantanna domowa wiąże się z ogromnym stresem dla setek osób, które zostały poddane izolacji. Zaistniała sytuacja ma wielki wpływ zarówno na życie rodzinne, jak i zawodowe mieszkańców.

Prezydent Piotr Głowski zwrócił się do Wojewody o profilaktyczne przebadanie wszystkich pracowników oświaty, osób pracujących w żłobku i przedszkolach. Czekamy na pozytywną decyzję w tej sprawie. Takie same profilaktyczne badania powinny być prowadzone wśród personelu Szpitala Specjalistycznego w Pile, szczególnie kiedy zapadła decyzja o wznowieniu działania poradni przyszpitalnych i przyjmowaniu pacjentów na planowane zabiegi. Władze powiatu nie podjęły działań w tym zakresie.

Komentarz Prezydenta Miasta Piły z dn. 18 maja 2020 r. – konferencja prasowa w Urzędzie Miasta Piły

https://www.facebook.com/miastopila/videos/269994767530330/

UM Piły

komentarz prezydenta1_01

komentarz prezydenta1_03 komentarz prezydenta1_02