Kościół w Polsce trwa w mobilizacji duchowej | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Kościół w Polsce trwa w mobilizacji duchowej

kosciol_w_polsce
Na całym świecie trwa walka z koronawirusem. To też ciężki czas dla wiernych różnych kościołów, którzy mogą gromadzić się na nabożeństwach do 5 osób lub zostają całkowicie odwołane. 24 marca 2020 r. przesłanie do wiernych, parafian skierował Aleksander Matwiejczuk, pastor Kościoła zielonoświątkowego Betlejem w Pile.

Witam Was kochani bardzo serdecznie!

Minął tydzień boju modlitewnego! Jestem wdzięczny Bogu, że jesteśmy zdolni w jedności stanąć wobec wyzwań tego czasu!

Dziękuję za Waszą powagę i trzeźwość w ocenie sytuacji oraz, że trwacie w poście i modlitwie! Wierzę, że Pan w swoim miłosierdziu odpowie nam. Dziękuję Bogu za Was, za naszą wspólnotę, że jesteście dzielni w tych trudnych dniach zarazy!

Pragnę Was znowu prosić wraz z Biskupem oraz Prezbiterem okręgowym o dalszą gorliwą modlitwę i post.

Tak jak w ubiegłym tygodniu cały kościół w Polsce trwa w mobilizacji duchowej!
Każdego dnia wstawia się w tym boju inny Okręg naszego Kościoła. My jako Okręg zachodnio wielkopolski pościmy i modlimy się w środę 25 marca 2020r.

* Pościmy od rana do godz. 18.00 – Niech każdy wybierze post, jakiemu jest w stanie sprostać. Osoby słabe i chore niech spożywają tylko niezbędne, proste jedzenie, żeby nie osłabić organizmu.

* 18 – 19 godzina modlitwy całego Kościoła, każdy u siebie w domu, w rodzinie! Modlimy się o wygaśnięcie epidemii, służbę zdrowia, rząd, ekonomię naszego kraju. Sam Pan niech nas chroni. (Jakub 5:16) “Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego”

2. Tak jak już informowałem, że przystąpiliśmy do kolejnego etapu budowy Centrum Chrześcijańskiego naszego Kościoła. Kochani wierzę, słuchacie różnych kazań w swoich domach ale przecież nasz kościół musi dalej funkcjonować nawet w takich okolicznościach. W takich okolicznościach nie zmienia się Boże Słowo! Jeszcze przed tą epidemiczną zarazą nasz Pan powiedział, że będzie nam błogosławił, że będzie się o nas troszczył, tak jest również teraz. On powiedział, że sianie i zbieranie będzie trwało do końca i że co człowiek zasieje to będzie zbierał. Jako ludzie wierzący możemy w czasie kryzysu pokazać komu ufamy, gdzie jest nasza siła, nasz ratunek! Zapraszam Cię do przekazania tego co masz- twoich pieniędzy, ofiar, pamiętaj o 10- cinach! Uczyń to z hojnego i radosnego serca, gdyż dobrą rzeczą jest dawać. On nasz Pan niezmiernie kocha każdego dawcę! Bez względu co się dzieje możemy Bogu zaufać i pokazać naszą wiarę.

Nie wiem kiedy spotkamy się na nabożeństwie, więc prześlij swoje pieniądze:

Kościół Zielonoświątkowy
ul. Okrzei 4a
BGŻ BNP PARIBAS Piła
78 1600 1462 1826 4436 4000 0001

Bardzo serdecznie Was pozdrawiam i z serca błogosławię!

Pastor Aleksander

 
(SE)