Lekkoatleci GWDY Piła przełajowo zakończyli sezon

lekkoatleci_gwdy

Dla lekkoatletów Przełajowe Mistrzostwa Polski w Kwidzyniu były ostatnim startem kończącym całoroczny cykl imprez wliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego w sezonie 2020.

Na dobrze przygotowanej, trudnej crossowej trasie wystartowała trójka biegaczy PLKS Gwda Piła. W stawce zawodników na 5000 m kategorii juniorów młodszych wysokie dwunaste miejsce zajął utalentowany Mikołaj Czechowicz. O zdobycie punktów dla zespołu „Gwdy” postarał się również szesnastoletni  junior młodszy Norbert Śliwiński, który na tym samym dystansie w stawce ok. osiemdziesięciu zawodników zajął trzydziestą pierwszą lokatę. Takie samo miejsce w biegu na 6000 m juniorów wywalczył też junior Jakub Wachowiak.

Dorobek klubu został powiększony o kolejne punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego. Łącznie w sezonie 2020 lekkoatleci „Gwdy” wywalczyli 88 pkt, zajmując tym samym drugie miejsce wśród klubów w regionie pilskim w odniesieniu do wszystkich dyscyplin sportu.