Lekkoatleci pilskiej GWDY zakończyli sezon | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Lekkoatleci pilskiej GWDY zakończyli sezon

  Startem w Przełajowych Mistrzostwach Polski w dalekim Tomaszowie Lubelskim lekkoatleci „Gwdy” zakończyli sezon sportowy 2021.

  Aktualny lider pilskich biegaczy, członek  kadry narodowej Mikołaj Czechowicz, bardzo dobrze zaprezentował się w biegu na 3000 m w kategorii juniorów U20. Przez większość dystansu biegł w ścisłej czołówce, ostatecznie zajął wysokie szóste miejsce, zdobywając tym samym dla klubu kolejne 8 pkt do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego. Łącznie lekkoatleci „Gwdy” w zakończonym już sezonie sportowym 2021 zdobyli w tym współzawodnictwie 96 pkt. Jak dotychczas jest to największa wartość w regionie.

  Równolegle z imprezą przełajową w Tomaszowie Lubelskim, w Spale odbyła się Krajowa Konferencja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, podsumowująca m.in. efekty szkolenia młodych lekkoatletów w ramach ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla Każdego (LDK). Obok szkolenia realizowanego w trakcie trzech dni była też okazja do wręczenia przez kierownictwo PZLA czołowym szkoleniowcom specjalnych wyróżnień. W gronie uhonorowanych był szkoleniowiec PLKS „Gwda” Piła dr Ignacy Krzewiński.

  Z.Ł.

  lekkoatleci_pilskiej1_01

  lekkoatleci_pilskiej1_02