Marta Wellna przyjmującą Enea PTPS Piła! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Marta Wellna przyjmującą Enea PTPS Piła!

Marta_Wellna

Doświadczona przyjmująca dołączyła do pilskiego zespołu. Marta Wellna pochodzi ze Złotowa i to w tamtejszej Sparce Złotów zaczęła się jej przygoda z siatkówką. Następnie dołączyła do drużyn młodzieżowych PTPS-u Piła, z którymi wywalczyła Mistrzostwo Polski Młodziczek (2005) oraz Kadetek (2006). Reprezentowała również barwy PSPS-u Chemika Police, Sokoła Chorzów i Zawiszy Sulechów, z którą podobnie jak z jej kolejnym  klubem – Wisłą Warszawa, wywalczyła Mistrzostwo I ligi. W 2018 roku przyjmująca dołączyła do ekstraklasowego zespołu BKS STAL Bielsko-Biała, w którym spędziła dwa sezony.

Dlaczego zdecydowała się na grę w Pile?

- Bardzo spodobała mi się wizja budowanego składu. Zostało kilka dziewczyn z poprzedniego sezonu, w którym Piła okazała się czarnym koniem rozgrywek. Mam nadzieję, że i w tym też napsujemy pozostałym dużo krwi. Nie znam jeszcze wszystkich dziewczyn osobiście ale wiem z boiska że to walczaki, myślę że dzięki temu szybko się dogadamy i będziemy stanowić świetną drużynę – mówi Wellna.

- Poza tym urodziłam się w Pile, wychowałam w pobliskim Złotowie i świetnie jest móc wrócić po wielu latach w rodzinne strony. Pierwsze siatkarskie kroki stawiałam w Złotowie, ale równocześnie grałam też dla młodzieżowych drużyn PTPS-u można więc powiedzieć, że wracam do domu i świetnie się z tym czuję – śmieje się przyjmująca.

- Nie mogę się już doczekać pierwszych meczów na które serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków siatkówki z Piły, Złotowa i okolic - pamiętam, że było Was wielu!

Marta Wellna jest czwartą zakontraktowaną przez pilski klub zawodniczką grającą na pozycji przyjmującej. Wcześniej do Enei PTPS-u Piła dołączyły Natalia Skrzypkowska, Patrycja Gądek i Angelika Wystel.

Biuro prasowe PTPS Piła