Nie startuję w tych wyborach | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Nie startuję w tych wyborach

augustyn_net

Choć już dawno ogłosiłem, że rezygnuję ze startu w wyborach do Senatu ze względów zdrowotnych, to wciąż bez własnej woli jestem przedmiotem w tej grze. Zasadniczo są tylko dwa komitety w wyborach do Senatu w naszym okręgu: Koalicji Obywatelskiej wspieranej przez PSL i Lewicę oraz Prawa i Sprawiedliwości. Zatem nie ma najmniejszych wątpliwości, że wystawienie (znowu) Jana Augustyna oraz akcja ulotkowa z moim wizerunkiem są uderzeniem w Koalicję Obywatelską, obliczonym na dezorientację wyborców. To rodzaj brudnej, nieuczciwej kampanii, pokazującej, że rzekomi obrońcy prawa i sprawiedliwości są w praktyce bezwzględnymi graczami, gotowymi posunąć się do oszukańczych praktyk. Odbieram to nie tylko jako ogłupianie i lekceważenie wyborców, ale też bezprawne wykorzystywanie mojego wizerunku, dobrego imienia i dorobku, przez ludzi, którzy nawet mnie nie szanują. To naprawdę obrzydliwe.

Rezygnację osładza mi to, że zastąpi mnie znakomity kandydat, polityk z najwyższej półki, który będzie kontynuował także moje niedokończone prace dla wyborców w okręgu, bo jest stąd. Popieram Adama Szejnfelda.

Jego rywalka, choć przedstawia się jako niezależna, to w moim przekonaniu jest zależna podwójnie i mam do Niej poważne zastrzeżenia. O jakiej autonomii może mówić ktoś, kto jest popierany przez PiS i będzie w tym Klubie politycznym, na dodatek to osoba z obozu H. Stokłosy, a więc zależna też od niego. To ona broniła Stokłosę w procesach i nie taiła, że liczy na jego wsparcie. Chyba je otrzymuje sądząc po gigantycznej kampanii bannerowo-plakatowej, za pieniądze, które musiały być zapewne wyższe niż dozwolone prawem. To powinno być zbadane. Pytam: jak szanujący się prawnik może startować z poparciem ugrupowania, które dopuściło się wielokrotnego złamania Konstytucji, ogranicza niezależność sądów uderzając w prawa obywateli! Czego można się spodziewać po takich prawnikach? Mnie pozostaje gorzka satysfakcja, że nawet wyborów w których nie uczestniczę nie da się wygrać beze mnie.

Tym felietonem żegnam się z czytelnikami Tętna Regionu. Dziękuję Redakcji za otwarcie swych łamów, a czytelnikom życzę udanych wyborów – zawsze.

Mieczysław Augustyn – Wasz Senator.