Nieodpowiedzialni kierowcy w rękach policji | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Nieodpowiedzialni kierowcy w rękach policji

  nieodpowiedzialni_kierowcy

  Od czwartku do niedzieli (9 do 12 stycznia br.) funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 8 nieodpowiedzialnych kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem narkotyków lub po użyciu alkoholu.

  W czwartek, późnym wieczorem policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego postanowili zatrzymać kierowcę, który poruszał się bez włączonych świateł mijania. Kierujący, 31-letni mieszkaniec gminy Trzcianka nie reagował na świetlne oraz dźwiękowe sygnały do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. Po długotrwałym pościgu, który zakończył się policyjną blokadą w miejscowości Siedlisko wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Trzciance uciekinier został zatrzymany. Mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo z art. 178b KK – niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, a także za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających.

  Ponadto w nocy z soboty na niedzielę, w Pile przy al. Poznańskiej doszło do kolizji drogowej, gdzie kierujący pojazdem marki Skoda Superb uderzył w metalowe elementy barierki, a następnie porzucił pojazd. W wyniku penetracji terenu dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili sprawcę, który jak się okazało był także nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali kierującego. 25-letni mieszkaniec Piły miał 1,17mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

  W niedzielę natomiast, w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel Astra, którego kierujący, 39-letni mieszkaniec Piły kierował pojazdem będąc pod wpływem substancji psychotropowej. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że jego pasażer, 32-letni mieszkaniec Piły posiadał przy sobie blisko 4 gramy substancji psychotropowej w postaci amfetaminy. Oboje zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

  W tym samym czasie funkcjonariusze pełniący służbę na terenie powiatu pilskiego zatrzymali 3 innych kierujących pojazdami osobowymi na terenie gmin Wyrzysk i Białośliwie oraz dwóch kierujących motorowerami na terenie gmin Szydło i Białośliwie, którzy także prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

  sierż. Wojciech Zeszot
  KPP w Pile