ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA ZABICIE KOTÓW | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA ZABICIE KOTÓW

  odpowie_przed_sadem

  Policjanci z Komisariatu Policji w Margoninie zatrzymali mieszkańca gminy Budzyń, który zabił koty. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Za działanie ze szczególnym okrucieństwem grozi mu nawet 5 lat więzienia.

  W piątek 12 marca Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami Grupa Wągrowiec poinformowało chodzieską Policję o prawdopodobnym zabójstwie kotów przez mieszkańca gminy Budzyń. Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy, potwierdzili zgłoszenie. W toku wykonywanych czynności, na balkonie użytkowanym przez mężczyznę, ujawnili worki z truchłem 3 kotów. 27-latek został zatrzymany i przewieziony do chodzieskiej jednostki Policji.

  Oprawca usłyszał zarzut zabicia zwierząt, znęcając się wcześniej nad nimi ze szczególnym okrucieństwem. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt zakłada podwyższenie sankcji za takowe działanie, zatem mężczyźnie grozi nawet do 5 lat więzienia. Decyzją Sądu Rejonowego w Wągrowcu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

  Z jednej strony zaostrzenie sankcji wobec osób znęcających się nad zwierzętami, z drugiej zaś brak obojętności społeczeństwa na coraz to częstsze przypadki brutalnych zachowań, a także sprawne funkcjonowanie organizacji prozwierzęcych to składowe, które pozwalają organom ścigania „rozliczyć” agresywnych oprawców zwierząt.

  KPP w Chodzieży