Piła – miasto, które ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Piła – miasto, które ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom

pila_z_kosmosu

Koronawirus trochę spowolnił rozwój kulturowy w wielu polskich miastach i Piła nie jest wyjątkiem w tym przypadku. Na szczęście, latem życie zaczęło powoli wracać do normy i miasta zaczęły organizować pewne imprezy kulturowe. Niestety nie wiemy czy taka tendencja się utrzyma. Wiele osób nadal woli odpoczywać w domu, oglądać filmy, przeglądać kasyna online, obstawiać zakłady, rozmawiać ze znajomymi przez skype’a i po prostu przeczekać trudne czasy w mieszkaniu.

Mieszkańcy Piły podczas kwarantanny również dotrzymywali się wszelkich obostrzeń, ale powoli życie w mieście wraca do stanu sprzed pandemii. Oczywiście, imprezy kulturowe odbywają się z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa i rekomendacji Ministerstwa Zdrowia.

Październik pełen wydarzeń kulturowych

Pilanie nie muszą opuszczać swojego miasta, aby się rozerwać. Miasto zapewnia swoim mieszkańcom wystarczającą dawkę rozrywki. Obecnie możliwe jest już pójście do regionalnego centrum kultury i obejrzenie spektakli. We wrześniu i październiku w teatrze będzie można obejrzeć sztukę “Prywatna klinika”, “Nerwica natręctw” i “Piotr Zola Szulowski”.

Miłośnicy komedii i stand upów będą mogli wybrać się na kultowe wydarzenie legendarnego Piotra Bałtroczyka “Starość jest dla mięczaków“. Razem z Bałtroczykiem widzowie będą mogli uczestniczyć w przedstawieniu i doświadczyć nowych emocji. Nigdy nie wiadomo co czeka widzów na stand upach.

Ci, którzy wolą raczej posiedzieć i posłuchać dobrej, spokojnej muzyki, już w październiku będą mogli kupić bilety na recital Michała Bajora, który przedstawi swoje kompozycje w zupełnie nowej odsłonie. Wielbicieli Queen natomiast zapraszamy by posłuchali symfonicznego wykonania muzyki zespołu w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna. Projekt Queen Symfonicznie wystąpi w Pile po ponad 4 latach przerwy. Nieśmiertelna muzyka Freddie Mercury’ego przerodzi się w zupełnie nowej aranżacji znanych nam wszystkim utworów.

Październik w Pile to również czas największych hitów rock i pop. W tym czasie będzie można posłuchać też wyjątkowego koncertu “The best of..” z autorskimi utworami Sławka Uniatowskiego i hitami jego największych idoli: Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy i Franka Sinatry. Wielbicieli musicalu zapraszamy na jedno z największych wydarzeń tego roku w Pile: Grand Orkiestra z Odessy “Pod Dachami Paryża”. Będzie można tu usłyszeć muzykę z prawdziwych musicali.

Piła rozwija też aktywnie wydarzenia sportowe. Już w najbliższym czasie na lotnisku Piła odbędzie się niezapomniany wyścig Podniebny Duathlon 2020. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja, aby wziąć udział w imprezie.

Jak widzimy miasto Piła oferuje tyle atrakcji swoim mieszkańcom, że zupełnie niepotrzebne jest opuszczanie miejsca w poszukiwaniu rozrywek. Każdego dnia Pilanie mogą korzystać z możliwości, które daje im miasto.

Marek Mostowski