Piła. Zapraszamy na szóstą edycję Pilkonu! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła. Zapraszamy na szóstą edycję Pilkonu!

  Pod patronatem medialnym Tętno Regionu

  W trzeci weekend sierpnia zapraszamy wszystkich miłośników fantastyki, gier oraz technologii komputerowych do pilskiego UAMu (ul. Kołobrzeska 15 w Pile) na kolejną edycję Pilkonu! Przewidujemy 2 dni świetnej zabawy dla fanów komiksów, książek, seriali, gier planszowych i elektronicznych, kultury azjatyckiej, klimatów postapo i wczesnego średniowiecza. Startujemy w sobotę 20 sierpnia od 10.00, a zabawa potrwa do niedzieli 21 sierpnia do godziny 17.00.

  Bilety

  Bilety będą w cenie 50 zł (na sobotę i niedzielę) i w cenie 20 zł (tylko na niedzielę) dostępne w sprzedaży w dniu imprezy na samym Pilkonie! UWAGA! Dzieci do 140 cm wzrostu wchodzą na konwent za darmo!

  Atrakcje dla miłośników Warhammera, Transformersów, Lego

  Pilkon 2022 prezentuje — kącik miłośników Warhammera, Transformersów oraz Lego! Wspominaliśmy już, że tegoroczną edycję Pilkonu odwiedzi Segmentum Polonia — grupa wiernych miłośników świata Warhammera oraz samego Imperatora Ludzkości. Poza nieskończoną ilością okazji do rozmów o planetach czekających na podbój, zorganizują dla Was także konkurs wiedzy o świecie Warhammera osadzonego w odległej przyszłości. Jak sami piszą:

  „Chcesz się przekonać jak dobrze znasz uniwersum Warhammera 40,000? Oj, masz niepowtarzalną okazję… Ultrawiedzówka z ramienia Segmentum Polonia ma okazję zaprezentować się na Pilkonie w tym roku! Chcesz wiedzieć ile nie wiesz? Nie ma problemu. Chcesz zobaczyć jak bardzo upierdliwe wnikliwe mogą być pytania? Odhaczone. Pytania z CAŁEGO świata — od 30k, przez gry i książki — co możesz wymyślić, znajduje się tutaj. Chcesz spróbować swych sił w nierównej walce z LoreMaster Segmentum Polonia? Chodź. Spróbuj. Daj się zmiażdżyć!!!”

  Polecamy z całego serca! Ale jeśli z Warhammerem nie jest Wam po drodze, swoje kroki możecie skierować w innym kierunku — wystawom Lego Star Wars oraz Transformers. Kamil Folerzyński zaprezentuje Wam swoją kolekcję Autobotów i Deceptikonów oraz Lego Star Wars, w tym własnoręcznie tworzone dioramy pod modele.

  Książka w ciemno – edycja 2022

  Wracamy z naszą coroczną akcją — Książka w ciemno na Pilkonie. Przekaż swoje książki na półkę randkową i wybierz coś dla siebie bez oceniania po okładce, tytule czy autorze.
  Przypominamy jak wziąć udział w akcji:

  •    Weź książkę, której już nie czytasz i chętnie oddasz w dobre ręce. Pamiętaj, by tematyka książki była powiązana z naszym motywem przewodnik — fantastyką

  •    Zapakuj ją w papier

  •    W paru słowach napisz na papierze o czym jest książka

  •    Przynieś paczkę do sklepu Chaos Games (ul. 11 Listopada 10) lub do naszych wolontariuszek na Pilkonie

  •    Paczka dostaje pieczątkę z jeleniem i ląduje na regale, z którego każdy może wybrać coś dla siebie — Ty również

  •    ??? — Profit!

  Możecie już zacząć przeglądać półki i pakować książki. Akcja już trwa!

  Segmentum Polonia na Pilkonie 2022

  ++ Wiadomość astropatyczna ++
  ++ Kod czerwony 3 ++
  ++ Cel: Planeta Pilkon Primus ++
  ++ Nadawca: Dowodztwo Segmentum Polonia ++
  ++ Uwierzytelnienie — zgodne ++
  ++ Deszyfracja — rozpoczęta ++

  Zbliża się radosny dzień wierni słudzy Imperatora. Na Waszą planetę już po raz trzeci przybędą przedstawiciele Jego potęgi, wykonawcy Jego woli, pasterze Jego wiernych. Radujcie się, gdyż Wasze modły zostały wysłuchane! Punkt werbunkowy armii otworzy swoje podwoje na spragnionych wrażeń w armii, kolejne zadania zwiadowcze będą dostępne dla tych o sokolim wzroku i żelaznej wytrwałości. Wasza zdolność bojowa zostanie sprawdzona przez Komisarza, pragnienie wiedzy przez Kapłana Maszyny, wiara za sprawa Kapelana Kosmicznych Marines, a cierpliwość za pomocą Imperialnej Administracji. Ave Imperator!

  ++ Koniec przekazu ++

  Strefa Gastronomiczna szóstej edycji Pilkonu

  Dwa dni Pilkonowych atrakcji, to również spora ilość okazji do tego, by poczuć się głodnym. Nasz wspólny konwent nie może istnieć bez Food Trucków. Gdy dopadnie Was mały, średni albo nawet duży głód, możecie udać się do Pilkonowej Strefy Gastronomicznej.

  Przygotowaliśmy dla Was kilka różnych specjalności, które dobrze sprawdziły się w „boju” na wcześniejszych edycjach konwentu. Będą burgery, pizza, śniadania, desery, a także prawdziwa kuchnia japońska. Dla każdego coś pysznego.

  Wygłodniałym konwentowiczom wsparcia udzielą:

  Pizza Al Forno — smaczna pizza wypiekana w opalanym drewnem kamiennym piecu.

  Piano Burger — burgery opracowane w oparciu o najlepsze amerykańskie receptury.

  Yaki Kingu — orientalna i ekscytująca kuchnia japońska.

  Przytulna Cafe — smaczne śniadanie i desery, przygotowane z naturalnych składników.

  Nocleg

  Dobrze wiemy, że dobra zabawa nigdy się nie kończy i wielu uczestników chciałoby zostać dłużej. Jeśli przyjechaliście do nas z daleka lub po prostu nie chcecie wracać do domu i wolicie przenocować na UAMie z soboty na niedzielę, to przewidzieliśmy dla Was pole namiotowe. Nie zapomnieliśmy o prysznicach i toaletach. Wszystko to będzie dostępne bez dodatkowych opłat. Nie zapomnijcie jednak o własnym namiocie.

  Więcej szczegółów w tym regulaminy, formularze ,  znajdziecie na stronie https://pilkon.pl

  Zapraszamy również na portalach społecznościowych:

  https://pl-pl.facebook.com/Pilkon.konwent

  https://www.instagram.com/pilkonpila

  (SE)

  pila_zapraszamy

  pila_zapraszamy_05 pila_zapraszamy_02 pila_zapraszamy_03 pila_zapraszamy_04