Pilscy kryminalni zabezpieczyli ponad 1,7 tys. porcji narkotyków | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Pilscy kryminalni zabezpieczyli ponad 1,7 tys. porcji narkotyków

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile podczas realizacji zabezpieczyli ponad 1,7 tys. porcji narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany. Narkotyki zapakowane były w torebki foliowe i aluminiowe, ukryte w szafkach. Funkcjonariusze zatrzymali właścicieli nielegalnego towaru, dwóch mieszkańców Piły w wieku 23 i 31 lat. Za popełnione przestępstwa grozi im kara więzienia odpowiednio do 3 i 10 lat.

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej z pilskiej komendy od pewnego czasu rozpracowywali duet mężczyzn, którzy, jak ustalili kryminalni mogą zajmować się handlem narkotykami. Policjanci zebrali obszerne informacje na ten temat oraz ustalili miejsce prowadzenia nielegalnego biznesu. W związku z ustaleniami, kryminalni przystąpili do realizacji.

  22 stycznia br. w godzinach wieczornych przed jedną z posesji na terenie Piły policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 1,7 porcji narkotyków w postaci amfetaminy oraz marihuany, Substancje psychotropowe oraz środki odurzające zapakowane były w torebki foliowe oraz aluminiowe i ukryte w szafkach. Policjanci dodatkowo zabezpieczyli sprzęt służący do ważenia i porcjowania narkotyków w postaci wagi elektronicznej oraz  pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych.

  Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar, a ich właściciele trafili prosto do policyjnego aresztu. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile wobec 31-letniego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Natomiast drugi z zatrzymanych, 23-letni mieszkaniec Piły został objęty dozorem Policji. Mężczyznom grozi kara więzienia, odpowiednio do 10 i 3 lat.

  podkom. Żaneta Kowalska
  KPP Piła

  pilscy_kryminalni_zabezpieczyli0

  pilscy_kryminalni_zabezpieczyli4 pilscy_kryminalni_zabezpieczyli1 pilscy_kryminalni_zabezpieczyli2 pilscy_kryminalni_zabezpieczyli3