Pilscy Modelarze znów Mistrzami Polski | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilscy Modelarze znów Mistrzami Polski

Tym razem nawet podwójnie: indywidualnie i zespołowo. Bowiem w Broczynie koło Czaplinka odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w klasach F1 oraz Mistrzostwa Polski w F1A Std.

Ale po kolei. Jak pisaliśmy w ubiegłym roku kontuzja oka w przeddzień rozgrywanych wtedy mistrzostw jednego z naszych zawodników bardzo się odbiła na wyniku sportowym. Wtedy Pilanie pomimo, że byli faworytami zajęli czwartą lokatę. W tym roku już tak nie było, choć objawy kontuzji nogi zgłaszał starszy Niezborała. Trudne warunki pogodowe były dla wszystkich, pobyt w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym również (tu słowa uznania dla dyrektora tej placówki ks. Wiesława Psionki).

A same zawody? Wystarczy tylko wspomnieć, że komisja sędziowska aż trzy krotnie zmieniała swoje miejsce. To już świadczy o trudnych a przede wszystkim zmiennych warunkach pogodowych. W standardach udział wzięło dwanaście ekip z Bydgoszczy, Krosna, Suwałk, Mielca, Gliwic, Piły, Hrubieszowa, Poznania, Białego Stoku, Bochni, Chrzanowa. Pilanie spisali się rewelacyjnie bo wygrał Hubert Niezborała przed Jakubem Wezgrajem z Hrubieszowa praz naszym Darkiem Stężalskim i Krzysztofem Stężalskim. Różnice minimalne – Darka os srebrnego medalu dzieliła 1s. Drużynowo zwyciężyła ekipa PKML – Aeroklub Ziemi Pilskiej wyprzedzając o ponad 300 pkt. Ekipę z Poznania i Hrubieszowa.

Warto tu również wspomnieć o piątym miejscu młodzika Tymana Niezborały z PKML – MDK T-ka w kat juniorów a właściwie młodzików, którzy udawali ,,Juniorów”. Drugi Marcel Skibiński wypadł trochę gorzej, ale przyszłość przed nimi i warto w nich inwestować. W gumówkach F1B zwyciężył Kacper Rodziński z Suwałk w szybowcach F1H Jakub Kasperski z Poznania a w silnikówkach F1P Michał Krężel z Mielca. Na uwagę zasługuje wyjątkowa atmosfera, która panowała podczas dwudniowej imprezy. Takiej dawno nie obserwowaliśmy na zawodach tej rangi, w czym zasługa głównego organizatora z ramienia Aeroklubu Polskiego Norberta Suwały oraz ks. Wiesława Pisionki.

Udział członków Kadry Narodowej dodał tylko kolorytu i podniósł rangę. Uczestnicy już dziś zgłaszali postulat aby przyszłoroczne Mistrzostwa odbyły się również w tym samym miejscu. Albowiem gościnność włodarzy Gminy Czaplinek jest wyjątkowa.

Pilski Klub Modelarzy Lotniczych

pilscy_modelarze1_01

pilscy_modelarze1_19 pilscy_modelarze1_02 pilscy_modelarze1_03 pilscy_modelarze1_04 pilscy_modelarze1_05 pilscy_modelarze1_06 pilscy_modelarze1_07 pilscy_modelarze1_08 pilscy_modelarze1_09 pilscy_modelarze1_10 pilscy_modelarze1_11 pilscy_modelarze1_12 pilscy_modelarze1_13 pilscy_modelarze1_14 pilscy_modelarze1_15 pilscy_modelarze1_16 pilscy_modelarze1_17 pilscy_modelarze1_18