Pilscy strażacy uratowali byka | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Pilscy strażacy uratowali byka

  29 grudnia 2017 roku po 5.30 rano do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile, wpłynęło zgłoszenie o byku, który wpadł do kanału w jednym z gospodarstw w miejscowości Morzewo gmina Kaczory.

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki straży pożarnej stwierdzono, że byk znajduje się w kanale obory. Otwór kanału uniemożliwiał ewakuację zwierzęcia, które znajdowało się pod stropem posadzki. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, poszerzeniu otworu w posadce za pomocą piły do cięcia stali i betonu oraz przy użyciu technik wysokościowych wykonano stanowisko 4 do 1 w celu wyciągnięcia uwięzionego zwierzęcia. Próba podjęta przez strażaków dała pozytywny rezultat.

  W trakcie wyciągania zwierzęcia obecny był właściciel oraz weterynarz. W działaniach ratowniczych trwających ponad trzy godziny brały udział 4 zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 PSP w Pile oraz OSP z Morzewa i Kaczor.

  Opracował: mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła
  Zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Lechowicz

  pilscy_strazacy_uratowali01

  pilscy_strazacy_uratowali02 pilscy_strazacy_uratowali03 pilscy_strazacy_uratowali04 pilscy_strazacy_uratowali05 pilscy_strazacy_uratowali06