Podwójne święto strażaków z Bąkowa | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Podwójne święto strażaków z Bąkowa

W Gminie Wyrzysk od kilku lat dzień św. Floriana – patrona strażaków świętowany jest  uroczyście i towarzyszą mu niecodzienne wydarzenia. W tym roku organizacji obchodów podjęli się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie.

Tegorocznemu Gminnemu Dniu Strażaka, przede wszystkim będącemu okazją do podziękowania strażakom, którzy z wielką ofiarnością są gotowi nieść pomoc mieszkańcom towarzyszyły dwa wielkie wydarzenia: nadanie sztandaru jednostce OSP w Bąkowie i przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego przez Komendanta Powiatowego PSP w Pile.

Obchody rozpoczęły się przemarszem orszaku prowadzonego przez orkiestrę dętą działającą przy OSP w Osieku nad Notecią, w którym uczestniczyły poczty sztandarowe, delegacje, zaproszeni goście i mieszkańcy na teren za świetlicą wiejską. Tam odbyła się uroczysta msza św. w intencji strażaków i ich rodzin, którą odprawił proboszcz parafii w Krostkowie ks. Paweł Czerwiński.

Dalsza część uroczystości odbyła się przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie dokonano poświęcenia i uroczystego przekazania sztandaru jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie.

- Jestem ogromnie ogromnie dumna, że druhowie z OSP w Bąkowie podjęli trud zebrania funduszy na zakup sztandaru i z wielkim zaangażowaniem organizowali  imprezy integracyjne i zabawy, by zebrać środki potrzebne do realizacji celu – mówiła w swoim wystąpieniu Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska, dodając: - Życzę Wam druhowie, by ten sztandar był swoistym wyrazem tożsamości i towarzyszył Wam w ważnych dla jednostki, gminy i państwa wydarzeniach. Noście go z szacunkiem, czcią i dumą, bo jest on tylko Wasz i symbolizuje Waszą strażacką brać.

Uroczystość wpisała się w dzieje jednostki OSP w Bąkowie jeszcze jednym ważnym wydarzeniem – otrzymaniem samochodu ratowniczo-gaśniczego, którego nigdy wcześniej jednostka nie miała. Burmistrz Bogusława Jagodzińska podkreśliła, że pozyskanie wozu nie byłoby możliwe, gdyby nie życzliwość i zaangażowanie osób wspierających jej działania: - W tym miejscu szczególne słowa podziękowania kieruję do trzech osób – Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile Rafał Mrowińskiego, który z wielką sympatią przychylił się do naszej prośby o przekazanie samochodu i Komendanta Miejsko-Gminnego Sławomira Królaka, który z wielkim oddaniem i zaangażowaniem wspierał nas w naszych działaniach. Szczególne zaś podziękowania kieruję do Pana Marcina Porzucka Posła na Sejm RP, bez którego wstawiennictwa i lobbowania na rzecz pozyskania tego samochodu dziś byśmy nie świętowali tego tak ważnego dla społeczności lokalnej wydarzenia.

Z gratulacjami przybyli także parlamentarzyści, samorządowcy wszystkich szczebli, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, a także delegacje z innych jednostek oraz osoby reprezentujące instytucje i mieszkańcy.

Gminne święto strażaków, jak zawsze, było także doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń oraz podziękowań dla najbardziej wyróżniających się druhów z poszczególnych jednostek z terenu Gminy Wyrzysk. Cztery medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymali druhowie z OSP w Wyrzysku: Złoty Medal – Marcin Śmigaj, Srebrny Medal – Marek Pawłowski, Brązowy Medal – Maciej Włazik i Michał Dziewieczyński. O podziękowaniach dla najbardziej zaangażowanych w działania strażaków nie zapomniała Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska. Otrzymali je: Marcin Śmigaj, Mateusz Kentzer, Michał Koniec, Przemysław Repczyński, Adam Barciszewski, Łukasz Kowalski, Rafał Wachowski, Tomasz Wiśniewski, Marek Bąbiński, Antoni Zdanowicz, Dawid Bednarek, Michał Jagodziński, Mariusz Kilichowski, Karol Kochman, Adam Kapczyński, a także Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP w Wyrzysku Zenon Stranz i Komendant Miejsko-Gminny ZOSP w Wyrzysku Sławomir Królak.

Całość części oficjalnej zakończył pokaz dziecięcej drużyny pożarniczej z OSP w Osieku nad Notecią, a wieczorem odbyła się zabawa strażacka.

UM w Wyrzysku

podwojne_swieto_strazakow1_01

podwojne_swieto_strazakow1_40 podwojne_swieto_strazakow1_02 podwojne_swieto_strazakow1_03 podwojne_swieto_strazakow1_04 podwojne_swieto_strazakow1_05 podwojne_swieto_strazakow1_06 podwojne_swieto_strazakow1_07 podwojne_swieto_strazakow1_08 podwojne_swieto_strazakow1_09 podwojne_swieto_strazakow1_10 podwojne_swieto_strazakow1_11 podwojne_swieto_strazakow1_12 podwojne_swieto_strazakow1_13 podwojne_swieto_strazakow1_14 podwojne_swieto_strazakow1_15 podwojne_swieto_strazakow1_16 podwojne_swieto_strazakow1_17 podwojne_swieto_strazakow1_18 podwojne_swieto_strazakow1_19 podwojne_swieto_strazakow1_20 podwojne_swieto_strazakow1_21 podwojne_swieto_strazakow1_22 podwojne_swieto_strazakow1_23 podwojne_swieto_strazakow1_24 podwojne_swieto_strazakow1_25 podwojne_swieto_strazakow1_26 podwojne_swieto_strazakow1_27 podwojne_swieto_strazakow1_28 podwojne_swieto_strazakow1_29 podwojne_swieto_strazakow1_30 podwojne_swieto_strazakow1_31 podwojne_swieto_strazakow1_32 podwojne_swieto_strazakow1_33 podwojne_swieto_strazakow1_34 podwojne_swieto_strazakow1_35 podwojne_swieto_strazakow1_36 podwojne_swieto_strazakow1_37 podwojne_swieto_strazakow1_38 podwojne_swieto_strazakow1_39