POLICYJNE DZIAŁANIA NA RZECZ WALKI Z COVID-19 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  POLICYJNE DZIAŁANIA NA RZECZ WALKI Z COVID-19

  policyjne_dzialania

  Złotowscy policjanci w obliczu obowiązujących obostrzeń na terenie całego kraju w dalszym ciągu prowadzą działania na ulicach miast i mniejszych miejscowości powiatu złotowskiego. Liczne patrole sprawdzają, czy obywatele stosują się do przepisów związanych z zachowaniem osób w miejscach publicznych oraz nadal weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Nie lekceważmy problemu, zadbajmy o siebie i innych, nie przeszkadzajmy służbom, tylko wspólnie możemy zmniejszyć transmisję koronawirusa.

  Nasi funkcjonariusze sprawdzają, czy respektowany jest obowiązek poddawania się kwarantannie osób do niej zakwalifikowanych. To nie są spotkania bezpośrednie – ich celem jest potwierdzenie przestrzegania zaleceń sanepidu. W trakcie tych kontroli dopytują też czy osoby te nie potrzebują jakiejkolwiek pomocy. Jeśli jest taka potrzeba, informacje taką przekazują do odpowiednich instytucji.

  W odpowiedzi na widok braku przestrzegania przepisów i zaleceń sanitarnych mundurowi stale interweniują i zwracają uwagę na zagrożenie, z jakim wszyscy mamy do czynienia. Tylko w ostatnich trzech dniach złotowscy policjanci ukarali mandatami 28 osób za naruszenie wprowadzonych obostrzeń to jest nie zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, a wobec kolejnych 5 osób skierują wnioski o ukaranie do sądu. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze pouczali też 7 osób za niewłaściwie noszone maseczki, którymi zgodnie z przepisami mamy zasłonić usta i nos.

  Koronawirus nie zniknął. Złotowscy funkcjonariusze nadal będą prowadzić wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a każdy przypadek naruszenia obowiązujących przepisów spotka się z reakcją Policji. W działania zaangażowani są funkcjonariusze z różnych pionów, m.in. prewencji i ruchu drogowego oraz kryminalni. Policyjnych kontroli należy spodziewać się w sklepach, na deptakach i w pozostałych miejscach uczęszczanych przez mieszkańców.

  Funkcjonariusze nadal będą uświadamiać jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia będą reagować, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia dla innych osób.

  Więcej na temat aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

  KPP Złotów