Reakcja, październik 2019 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Reakcja, październik 2019

reakcja_10_2019

No, i nadeszła! Jesienna szaruga, która bynajmniej nie ukryła problemów związanych z ładem i porządkiem. W tym pierwszym jesiennym odcinku Waszej rubryki interwencyjnej, skorzystamy z alarmu i zdjęcia, które na FB zamieścił znany praktycznie wszystkim mieszkańcom Piły i okolic – doktor Włodzimierz Bystrzycki. Pan doktor, jako pilski radny, ale także jako człowiek nie przechodzi obojętnie obok żadnej niedoróbki czy nieobywatelskiego zachowania. Tym razem na swojej stronie fejsbukowej pan doktor zamieścił fotografię, która pokazuje „dbałość” pilskich kierowców o pewien pas zieleni. Owo wymowne zdjęcie pan Włodzimierz opatrzył takim podpisem:

Pas zieleni przy ulicy Sikorskiego – obok PZU i siedziby TV (przyp. redakcji: ASTA), utrzymywany za pieniądze podatników. Tam były tabliczki PRZEPRASZAM JA TU ROSNĘ. Panie komendancie straży miejskiej, w Panu nadzieja!!!

Wielu internautów komentując wpis pana doktora, zgadza się z przesłaniem wynikającym z niego, ale są i tacy, którzy usprawiedliwiają postawę zmotoryzowanych faktem, że jest wiele miejsc w Pile, gdzie nie ma gdzie zaparkować pojazdu.

Fakt, faktem – i pan doktor i internauci mają rację. Jednak tworzenie sobie doraźnych parkingów kosztem ZIELENI, nie znajduje żadnego wytłumaczenia! A jak Państwo uważacie?!!!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski