Rekordowe mistrzostwa dla policjantki z Piły | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Rekordowe mistrzostwa dla policjantki z Piły

  Maj dla st. asp. Małgorzaty Krzyżan, młodszego wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej, ze szkoły Policji w Pile jest wyjątkowym miesiącem tego roku. Bowiem w XIV Mistrzostwach Polski w Rzutach, które odbyły się w Sopocie, pośród konkurencji ponad 50 zawodników i zawodniczek, którzy ukończyli 35 lat, trzykrotnie pobiła ona dotychczasowe rekordy.

  Mistrzowski poziom osiągnęła w następujących konkurencjach:

  - shotorama (pchnięcia kulami z miejsca o wagach 3,4, 5, 6 i 7.26 kg) wynik 45.33 m, który jest rekordem Polski w kategorii K45 (poprzedni rekord 39,70 m),

  - shokorama (rzuty dyskowe z miejsca kulami 2, 2.5 i 3kg) wynik 55.77, który jest rekordem Polski w kategorii K45 (poprzedni rekord 45.44 m),

  - rzut dyskiem antycznym 2.5kg (standardowo kobiety rzucają dyskiem o wadze 1 kg) wynik 20.01 m, co także jest kolejnym rekordem Polski w kategorii K45 (poprzedni rekord 16.10 m).

  Tak znakomite wyniki, jak i same zawody, nie tylko były udanym sprawdzianem po zimowym etapie przygotowań do sezonu letniego. Są także zapowiedzią sukcesów w najważniejszych tegorocznych startach naszego funkcjonariusza – 27 Mistrzostwach Polski Weteranów Lekkiej Atletyki w Krakowie oraz  20 Mistrzostwach Europy Weteranów Lekkiej Atletyki w Aarhus (Dania).

  Autor: Małgorzata Krzyżan, Leszek Koźmiński

  rekordowe_mistrzostwa_policjantki00

  rekordowe_mistrzostwa_policjantki03 rekordowe_mistrzostwa_policjantki01 rekordowe_mistrzostwa_policjantki02