Rondo na skrzyżowaniu Okólna – Tucholska w Pile oraz inne inwestycje w północnej Wielkopolsce | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Rondo na skrzyżowaniu Okólna – Tucholska w Pile oraz inne inwestycje w północnej Wielkopolsce

Dobre informacje dla Gminy Piła, Trzcianka, Kaczory i Szydłowo. 11 maja na konferencji prasowej członek zarządu województwa wielkopolskiego Jacek Bogusławski poinformował o dofinansowaniu za kwotę ok. 7 milionów złotych inwestycji drogowych w tych miejscowościach. W Pile do końca roku ma być przebudowana ul. Okólna- Tucholska. Inwestycje w czterech wspomnianych gminach będą realizowane w ramach Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji.  

- Spotykamy się w miejscu, które zmieni swój wygląd do końca roku. Na ostatnim zarządzie Województwa Wielkopolskiego podjęliśmy uchwałę dotyczącą dofinansowania projektów z północnej Wielkopolski za kwotę ponad 7 milionów złotych. Inwestycja w Pile jest bardzo oczekiwana nie tylko przez mieszkańców Osiedla Zamość, ale wszystkich pilan i bardzo cieszę się, że uda się ją szybko zrealizować. Poprawią się warunki jazdy i bezpieczeństwo – informuje Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

2,7 mln złotych trafi do Piły na budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Okólnej, Roosevelta i Tucholskiej, montaż systemu ITS upłynniający ruch autobusów oraz budowę ścieżki rowerowej w ciągu ul. Okólnej. Wartość inwestycji to ponad 3,5 mln złotych.

- Znajdujemy się na jednym z trudniejszych skrzyżowań w Pile. Kto kiedykolwiek próbował dostać się z Tucholskiej w kierunku ul. Młodych wie, że w ostatnim czasie to proste nie jest. Kończy się też w tym miejscu radość rowerzystów, którzy zjeżdżają z mostów z kierunku VIVO. Brakuje im odcinka rowerowego ok 500 metrów, aby kontynuować obwodnicą –takim ringiem wewnętrznym przyjemną przejażdżkę wokół Piły. W tym roku to się zmieni. Prace ruszają w czerwcu i tu prosimy o cierpliwość na czas prowadzonych prac drogowych –utrudnień. Zakończenie inwestycji do końca tego roku – mówi Beata Dudzińska, wiceprezydent Piły.

Jak dodaje skarbnik Miasta Piły Ewelina Ślugajska pracę mają być rozpisane w dwóch przetargach.

Natomiast Gmina Trzcianka wybuduje ścieżkę rowerową ze Smolarni do Trzcianki, która będzie stanowić kolejny etap Pętli Trzcianeckiej, wymienione będzie również oświetlenie wzdłuż ścieżki w mieście. Projekt jest wart około 1,8 mln złotych, a dofinansowanie wynosi ponad 1,4 miliona.

Ścieżkę rowerową wybuduje również gmina Kaczory, połączy ona Kaczory, Krzewinę i Dziembowo. Przebudowane będą także dwie zatoki autobusowe. Samorząd województwa przekaże na ten cel ponad 1,6 mln złotych, a całość inwestycji warta jest prawie dwa miliony.

W Szydłowie, za 1,5 mln złotych, wybudowany zostanie parking przy Centrum Upowszechniania Kultury. Powstaną 54 miejsca postojowe w wybudowanych obiektach “parkuj i jedź”, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych oraz 8 stanowisk dla rowerów pod wiatą. Gmina wykona również energooszczędne oświetlenie uliczne na osiedlu Na Wzgórzu w Dobrzycy i przy drodze powiatowej w Zawadzie. Oświetlenie powstanie wzdłuż dróg o łącznej długości 1,5 kilometra. Dofinansowanie projektu wynosi prawie 1, 3 miliona złotych.

Sebastian Daukszewicz

rondo_na_skrzyzowaniu1_01

rondo_na_skrzyzowaniu1_13 rondo_na_skrzyzowaniu1_02 rondo_na_skrzyzowaniu1_03 rondo_na_skrzyzowaniu1_04 rondo_na_skrzyzowaniu1_05 rondo_na_skrzyzowaniu1_06 rondo_na_skrzyzowaniu1_07 rondo_na_skrzyzowaniu1_08 rondo_na_skrzyzowaniu1_09 rondo_na_skrzyzowaniu1_10 rondo_na_skrzyzowaniu1_11 rondo_na_skrzyzowaniu1_12