Szamocin. Rozpoznanie operacyjne obiektu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Szamocin. Rozpoznanie operacyjne obiektu

  W maju 2022 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, JRG PSP oraz OSP Szamocin, przeprowadzili rozpoznanie operacyjne obiektu, w którym przebywają osoby z Ukrainy.  

  W trakcie trzech dni wszystkie zmiany służbowe Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Chodzieży, a także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szamocinie, uczestniczyli w rozpoznaniu operacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem dróg dojazdowych oraz zaopatrzenia obiektu w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru. Na terenie miejscowości Szamocin przebywają osoby (dzieci i dorośli) z terenu Ukrainy, gdzie trwają działania wojenne.

  Podczas rozpoznania operacyjnego sprawdzono m.in.: drożność dróg i wyjść ewakuacyjnych, wyposażenie obiektu w podręczny sprzęt gaśniczy, możliwość dojazdu do budynku i sprawienia samochodu specjalnego typu drabina mechaniczna oraz lokalizacji i zadziałania hydrantów zewnętrznych. Na zakończenie wizytacji odbył się pokaz sprzętu ratowniczo – gaśniczego.

  Opracowanie i zdjęcia: bryg. Leszek Naranowicz

  67 szamocin rozpoznanie operacyjne001

  67 szamocin rozpoznanie operacyjne006 67 szamocin rozpoznanie operacyjne002 67 szamocin rozpoznanie operacyjne003 67 szamocin rozpoznanie operacyjne004 67 szamocin rozpoznanie operacyjne005