Szkoła przy Teatralnej będzie obchodzić siedemdziesięciolecie! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Szkoła przy Teatralnej będzie obchodzić siedemdziesięciolecie!

  Szkola_przy_Teatralnej

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, czyli popularna „Teatralna” ma 70 lat!

  W trwającym właśnie roku szkolnym mija 70 lat od momentu utworzenia w powojennej Pile zespołu szkół zawodowych, znanego dziś jako Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ulicy Teatralnej. Od początku istnienia placówka kształciła fachowców w różnych dziedzinach i na różnych poziomach. Mury szkoły przy ulicy Teatralnej opuszczali więc m.in. technicy budowy dróg i mostów, absolwenci liceum pielęgniarskiego, technicy usług pocztowo-telekomunikacyjnych, ekonomiści, logistycy, piekarze, sprzedawcy, krawcowe i wielu innych. Zawodowcy z Teatralnej cieszyli się dobrą opinią wśród pracodawców, a szkoła niezmiennie od 70 lat miała opinię lidera w kształceniu młodzieży w zawodach usługowych.

  Dzisiaj szkołę kończą absolwenci liceum ogólnokształcącego o profilu strażackim, technicy logistycy, sprzedawcy, fryzjerzy, lakiernicy i przedstawiciele wielu innych zawodów.
  Są oni na rynku pilskim szczególnie potrzebni, a niektórzy wręcz poszukiwani przez pracodawców (np. logistycy).

  Z okazji jubileuszu zaplanowano wiele spotkań i imprez. W piątek, 3 marca 2017 roku o godz. 11.30 w kościele p.w. świętego Stanisława Kostki odprawiona zostanie msza święta w intencji całej społeczności szkoły przy Teatralnej. O godzinie 13.00 uczniowie, absolwenci i zaproszeni goście spotkają się w Regionalnym Centrum Kultury i wezmą udział w uroczystościach jubileuszowych, których głównym punktem będzie wręczenie zasłużonym pracownikom szkoły statuetek „#Teatralna”. Potem absolwenci i goście przyjdą do szkoły, gdzie będą mogli obejrzeć m.in. nowoczesne pracownie zawodowe, a o godzinie 19.00 w hotelu Gromada rozpocznie się bal siedemdziesięciolecia.

  Wszyscy zainteresowani udziałem w jubileuszu mogą jeszcze się zgłaszać, a informacje szczegółowe można uzyskać, dzwoniąc do szkoły (67 210 68 21) lub pisząc na e-mail: szkolaprzyteatralnej@gmail.com.

  Oficjalna strona internetowa szkoły: www.szkolaprzyteatralnej.pl
  Facebook: Szkoła przy Teatralnej w Pile
  Twitter: PilaTeatralna
  YouTube: Szkoła przy Teatralnej Piła
  Instagram: szkolaprzyteatralnej
  Snapchat: teatralnapila

  A.M.