Takiego prezydenta chcą Polacy! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Takiego prezydenta chcą Polacy!

porzucek_baner

10 maja odbędą się wybory prezydenckie. Tym samym zakończy się maraton który trwa od kilkunastu miesięcy.

W wyniku wyborów samorządowych Prawo i Sprawiedliwość wzięło współodpowiedzialność za rozwój powiatu pilskiego. Wybory europejskie, choć dla nas zawsze najtrudniejsze, przyniosły ponad 45% poparcia i 27 mandatów do Parlamentu Europejskiego. Uczciwie przyznam, że aż tak dobrego wyniku nie spodziewaliśmy się. W październiku odnowiliśmy silny mandat społeczny w Sejmie RP. Teraz czas na szczęśliwy finał.

Choć sondaże wskazują na dużą przewagę Andrzeja Dudy nad konkurentami, to jednak czeka nas bardzo dużo pracy. Musimy pamiętać, że poprzedniego prezydenta zgubiła pycha. Dlatego Andrzej Duda spotyka się z mieszkańcami wszystkich powiatów. W ubiegłym roku był w Pile, Złotowie i Margoninie. Każde spotkanie jest otwarte, każdy może z prezydentem chwilę porozmawiać oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie obraża się na inwektywy ze strony antydemokratów. Nie poucza z poczuciem wyższości ludzi o innych poglądach.

Takiego prezydenta chcą Polacy. Zdecydowanego w czasie realizacji swoich obietnic, szanowanego za granicą oraz bliskiego każdemu podczas wizyt w mniejszych miejscowościach. Taki jest Andrzej Duda. I mimo pięciu lat prezydentury, wydaje się być najbardziej dostępnym dla zwykłych obywateli. I o to chodzi.

Marcin Porzucek

Poseł na Sejm RP