Weekend Sportów Walki

W Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski kadetów w boksie. W turnieju wystąpiła trójka zawodników pilskich Sportów Walki. Najlepiej wypadł Miłosz Bogucki, który po dwóch pewnych zwycięstwach został mistrzem Wielkopolski w kategorii 70 kg i awansował do kolejnego turnieju w którym zawodnicy z Wielkopolski i Dolnego Śląska będą walczyli o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Maciej Różyło, który w półfinale uległ ubiegłorocznemu Mistrzowi Polski Natanowi Kierzkowi z Gostynia. Na etapie eliminacji z zawodów odpadł Kacper Kowalski. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników.

W tym samym czasie w Spale dwóch zawodników Sportów Walki przebywało na zgrupowaniu Kadry Narodowej seniorów K1. Dawid Siek i Piotr Woźniak przygotowują się do Mistrzostw Polski pro-am w K1 które już za trzy tygodnie odbędą się w Nowej Soli.

Kolejna reprezentantka pilskiego klubu Julianna Rutkowska brała w weekend udział w bokserskim turnieju w Karlinie, gdzie stoczyła niepunktowaną walkę z Wiktorią Pomorską z klubu Spartakus Szczecin.