REAKCJA, grudzień 2020

Choć jeszcze oficjalnie zima nie zaczęła swego władania, ale już na początku grudnia pojawił się pierwszy śnieg, który starym zwyczajem białym trenem przysłonił wszelkie estetyczne niedoróbki. Jednak tego co znacząco wystaje nad powierzchnię niestety przykryć nie zdołał. Właśnie tej nieprzykrytej konstrukcji w Grodzie Staszica będzie dotyczyła grudniowa REAKCJA.

W listopadowym wydaniu kącika „skarg i wniosków” nie ganiliśmy, nie biadoliliśmy… lecz chwaliliśmy, że po wieloletniej batalii, wreszcie udało się zlikwidować chyba najbardziej szkaradną konstrukcję, szpecącą Gród Staszica. Tak, chodzi o to co pozostało po DH STOKŁOSA.

I już wydawać się mogło, że centrum pięknej Piły wreszcie pozbyło się wszelkich szkaradzieństw. Ale niestety NIE. Jak zapewne wiecie, na miejscu zlikwidowanego straszydła ma powstać budynek mieszkaniowy. No, i bombowo! Ale jak będzie się prezentował ów budynek w bezpośrednim sąsiedztwie…. Kolejnego paskudztwa? Tak, tak chodzi o piętrowy garaż, który od wieeelu lat nieremontowany, wygląda jak najgorszego sortu RUDERA.

Nasi Czytelnicy, a my wraz z nimi, błagamy właściciela tego przybytku: Drogi właścicielu, czy nie jest Ci wstyd, że twoja własność wygląda jak wyjęta z najpaskudniejszego slumsu i z pewnością nie dodaje splendoru Grodowi nad Gwdą. Zmityguj się i odrestauruj ten „garaż”, albo…!

Jeżeli gnębią Cię jakiekolwiek problemy, masz niejasności czy kłopoty, a także, gdy pragniesz coś pochwalić – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski

reakcja_gru_2020

reakcja_gru_2020_02