6 stycznia ulicami Piły przemaszeruje Orszak Trzech Króli

Już w niedzielę, 6 stycznia, kościół katolicki będzie obchodził uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Tego dnia Orszak Trzech Króli po raz kolejny zawita na ulice miasta. Już po raz trzeci wielobarwny, emanujący radością orszak przejdzie ulicami Grodu Staszica. Tegorocznym hasłem orszaku są słowa „Odnowi oblicze ziemi”.

– Dwa ostatnie Orszaki Trzech Króli zakończone koncertami, pokazują że tego dnia potrzebujemy wspólnoty, poczucia radości, aby czas Bożego Narodzenia trwał jak najdłużej. Zachęcam wszystkich, całe rodziny do przebierania się w różne stroje, bowiem to ubogaci nasze spotkanie – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Uczestnicy orszaku zbiorą się 6 stycznia o godz. 15.00 na Placu Zwycięstwa. Mieszkańcy otrzymają śpiewniki, korony. Później Trzej Królowie w towarzystwie kapeli góralskiej Ondraszki i bębniarzy wyruszą w kierunku PL. Konstytucji pod „Bramę Anielską”, a zakończą wędrówkę o 16.00 na Placu Staszica, gdzie złożą dary Dzieciątku. W tym miejscu odbędzie się Finał konkursu na „Najlepiej przebraną rodzinę”, koncert kapeli góralskiej Ondraszki i koncert zespołu New Day z pilaninem, założycielem zespołu Rafałem Boniśniakiem.

SE & mm

6_stycznia_orszak00

6_stycznia_orszak01