Annuntio vobis gaudium magnum…

pod_lupa

Tytuł dzisiejszego odcinka to początek formuły wygłaszanej przez kardynała protodiakona z balkonu Bazyliki Św. Piotra w Watykanie, po dokonaniu przez konklawe wyboru nowego papieża i w wolnym tłumaczeniu oznacza: Ogłaszam wam wielką radość lub precyzyjniej – Przynoszę wam wieści o wielkiej radości.

Ja także przynoszę Wam Drodzy Czytelnicy, Mieszkańcy Piły i powiatu dla wielu niezwykle radosną wieść! Oczywiście nie jest ona tej rangi co wybór następcy św. Piotra, ale zapewne sporą grupę ona ucieszy.

Jak większość z Was wie, swego czasu włodarz powiatu, którego „stolicą” jest miasto położone w miejscu o współrzędnych geograficznych: 16°45′E i 53°09′N, m.in. pomówił i zniesławił pilskich lekarzy.

Po zakończeniu śledztwa przez poznańską prokuraturę akt oskarżenia przeciwko zniesławiającemu trafił do pilskiego sądu, który dopatrzywszy się niedoróbek odesłał ów akt do Poznania, celem uzupełnienia. Po uzupełnieniu z Poznania trafił ponownie do pilskiego sądu. A ten znowu odesłał go do prokuratury z grodu Przemysława, aby … m.in. ów urząd państwowy, powołany do stania na straży praworządności przesłuchał wszystkich lekarzy z pilskiego szpitala (!) i zadał pytanie, czy czują się obrażeni przez owego włodarza?

Czyż to nie kpina?! Tak też zareagowała prokuratura prowadząca śledztwo, zaskarżając postanowienie pilskiego sądu do sądu wyższej instancji. Istniała obawa, że z jakichś niewiadomych przyczyn zabawa w kotka i myszkę mogła by trwać ad Kalendas Graecas, ale na szczęście Sąd Okręgowy postanowił zakończyć ową przepychankę, nakazując Sądowi Rejonowemu w Pile, II Wydziałowi Karnemu wniesienie sprawy na wokandę.

Autorzy aktu oskarżenia liczą na zapadnięcie wyroku SKAZUJĄCEGO.

Marek Mostowski
Fot. plus.gazetakrakowska.pl